Pieteikumu iesniegšana “Atspēriena” 11. konkursam ir beigusies!

Rīgas domes un „Swedbank” grantu programmas „Atspēriens” šā gada pirmajā konkursā kopā iesniegti 94 jauno uzņēmēju pieteikumi, no kuriem labākie varēs saņemt līdz pat 15 000 eiro savas biznesa idejas atbalstam.

Patlaban sācies aktīvs pieteikumu vērtēšanas process, kuru, saskaņā ar nolikumu, plānots noslēgt ne vēlāk kā līdz šā gada 15.maijam. Konkursa rezultāti tiks paziņoti svinīgajā pasākumā Rīgas domes telpās, uz kuru tiks uzaicināti visi pieteikumu iesniedzēji. Nākamo konkursu plānots izsludināt šā gada septembra sākumā.

”Apzinoties, cik nozīmīga loma Rīgas pilsētas ekonomiskās izaugsmes veicināšanā ir mazajai un vidējai uzņēmējdarbībai, esmu patiesi gandarīts, ka „Atspēriens” ar pašvaldības un „Swedbank” palīdzību ir kļuvis par vienu no populārākajiem mazās un vidējās uzņēmējdarbības atbalsta instrumentiem Rīgā,” norāda Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Maksims Tolstojs.

Konkurss jaunajiem uzņēmējiem “Atspēriens” norit jau sesto gadu, un arī šogad plānoti divi “Atspēriens” grantu konkursi, kuru kopējais pieejamais grantu apjoms būs 140 000 eiro. Konkursā iespējams saņemt finansiālu atbalstu līdz pat 15 000 eiro sākotnējo biznesa izmaksu segšanai. Pirmajā “Atspēriena” kārtā grantos plānots izsniegt līdz 53% no kopējās summas.

Konkursa pieteikumus izvērtēs atbilstoši iepriekš izstrādātiem vērtēšanas kritērijiem – galvenokārt pēc biznesa idejas ilgtermiņa dzīvotspējas un oriģinalitātes. Kā prioritārie virzieni noteikti transports, tūrisms, ražošana (jo īpaši: biotehnoloģija, ķīmija un farmācija, elektronikas un elektrotehnikas ražošana, metālizstrādājumu ražošana) informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, profesionālie un zinātniski tehniskie pakalpojumi, izglītība.

Uzņēmējiem, kas saņems augstāko punktu skaitu, tiks izteikts piedāvājums slēgt līgumu par līdzfinansējuma piešķiršanu. Programmas gaitā tiks daļēji (līdz 80%) atbalstīti tādi jauno komersantu izdevumi, kas saistīti ar specifiskas tehnikas un licenču iegādi, grāmatvedības vai juridisko pakalpojumu apmaksu, interneta mājas lapas izstrādi, darbinieku apmācību u.tml.

Kopš 2009.gada grantu programmā “Atspēriens” atbalstītas 100 uzņēmējdarbības idejas, piešķirot kopējo līdzfinansējumu vairāk nekā 700 000 eiro apmērā. Arī šogad grantu programma „Atspēriens” turpinās piedāvāt ne tikai finansiālu atbalstu konkursa uzvarētājiem, bet arī jaunas zināšanas, organizējot bezmaksas seminārus par uzņēmējdarbībā svarīgām tēmām, kas būtiskas ikvienas labas idejas īstenošanai.

Grantu programmas „Atspēriens” aktualitātēm iespējams sekot līdzi arī sociālajā vietnē Twitter

Foto no 2013.gada noslēguma pasākuma 20.novembrī:

0 Patīk
1872 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts