Otrdien, 23.augustā, plkst. 11.00 Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks piedalīsies atjaunojamās koka ēkas Krāsotāju ielā 12 spāru svētkos.

Šī gada 27.janvārī atjaunojamajai koka ēkai Krāsotāju ielā 12 tika likts pamatakmens un iemūrēta kapsula ar Rīgas domes vēstījumu nākotnei. Būvdarbi notiek Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Rīgas domes kopīgi finansētā projekta „Grīziņkalna kultūrvēsturiskā mantojuma tūrisma potenciāla stiprināšana” ietvaros. Plānots, ka darbi jāpabeidz līdz 2012.gada 9.aprīlim. Tad ēkā Krāsotāju ielā 12 darbību uzsāks kompetences centrs „Koka Rīga”, kas uzkrās un izplatīs informāciju par koka ēku renovācijas un būvniecības metodēm, kā arī popularizēs unikālo Rīgā saglabāto koka apbūves arhitektūru.

Ēkas pirmajā stāvā būs zāle publisku pasākumu (semināru, konferenču un izstāžu) organizēšanai, kā arī telpas kompetences un tūrisma uzziņas centram. Ēkas otrais stāvs tiks izmantots, lai tajā izveidotu muzeja ekspozīcijas, kurās tiktu parādīta rīdzinieku mainīgā sadzīve koka ēkās no 1876. līdz 1991.gadam.

Projekta „Grīziņkalna kultūrvēsturiskā mantojuma tūrisma potenciāla stiprināšana” īstenošanu nodrošina Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar Rīgas Austrumu izpilddirekciju. Tā ietvaros bez ēkas Krāsotāju ielā 12 atjaunošanas tiks veikta arī apkārtējās vides infrastruktūras sakārtošana un teritorijas kultūrvēsturiskā mantojuma mārketinga pilnveidošana. Projekta kopējās izmaksas ir 422 282 lati.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kuri vēlas piedalīties pasākumā, līdz plkst. 10.30 pie domes (RTU pusē) gaidīs mikroautobuss.

Vairāk informācijas: www.kokariga.lv; Ilona Šmite, Pilsētas attīstības departamenta Ekonomikas pārvaldes, Starptautisko projektu nodaļas galvenā speciāliste, t.67105517, mob. 29224559

Rīgas domes
Sabiedrisko attiecību nodaļas
projektu koordinators Uģis Vidauskis

0 Patīk
1221 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts