Renovētā mājā atrod vēsturisko dārgumu

Veicot ēkas renovācijas darbus projekta „Grīziņkalna kultūrvēsturiskā mantojuma tūrisma potenciāla stiprināšana” ietvaros, ēkā Krāsotāju ielā 12 tika atrasts 1892. gadā izdotas avīzes „Baltijas Vēstnesis” fragments. Pārsteidzoši, ka avīzes lapiņa ir ļoti labi saglabājusies, salasāmi ir ne tikai virsraksti, bet arī teksti, kas rakstīti vecajā drukā. Laikraksta fragments rūpīgi ierāmēts un izvietots Austrumu izpilddirekcijas telpās.

„Baltijas Vēstnesis” bija politisks, sabiedrisks un literārs Latvijas dienas laikraksts – pirmais laikraksts latviešu valodā, viens no vecākajiem un nozīmīgākajiem latviešu pilsoniskajiem preses izdevumiem. “Baltijas Vēstnesis” iznāca Rīgā no 1868. – 1906. gadam un 1917. -1920. gadam.

Projekts „Grīziņkalna kultūrvēsturiskā mantojuma tūrisma potenciāla stiprināšana”, kas tiek īstenots  ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālo atbalstu, uzsākts 2010. gada 7. aprīlī.
Plānots, ka tā ietvaros veiks ēkas Krāsotāju ielā 12 restaurāciju, rekonstrukciju un labiekārtošanu, kā arī ielu norāžu un vēsturisko ēku numuru, tūrisma stendu un novērošanas kameru uzstādīšanu visā Grīziņkalna apkaimē. Līdz ar projekta ieviešanu paredzēta Grīziņkalna apkārtnes sakārtošana un drošības uzlabošana, padarot šo pilsētas apkaimi pievilcīgāku tās iedzīvotājiem un viesiem.

Projekta ieviešanu nodrošina Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar Rīgas domes Austrumu izpilddirekciju. Projekta kopējās izmaksas ir 422 282,- lati, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonds finansē 65%,  Rīgas domes līdzfinansējums ir 35% Projektu plānots pabeigt 2012. gadā.

Informāciju sagatavoja: Sergejs Truhanovs, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators, tel. 67026231

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

0 Patīk
1125 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts