Rīgas dome aicina pieteikties apmācības kursam un praksei projektu vadībā

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Starptautisko projektu nodaļa aicina augstāko izglītību ieguvušus jauniešus vai pēdējo kursu studentus vecumā līdz 25 gadiem, kuri darba pieredzes trūkuma dēļ šobrīd ir bez darba, pieteikties apmācības kursam un praksei projektu vadībā Rīgas domes struktūrvienībās.

Jauniešu apmācība tiek realizēta Eiropas Sociālā fonda projekta “Darba prakšu vietu izveide jauniešiem – bezdarbniekiem ar augstāko izglītību Rīgas domes struktūrvienībās” ietvaros. Tajā ir iesaistījusies Pilsētas attīstības departamenta Starptautisko projektu nodaļa sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru un vairākiem Rīgas domes departamentiem.

Eiropas Sociālā fonda projekta “Darba prakšu vietu izveide jauniešiem – bezdarbniekiem ar augstāko izglītību Rīgas domes struktūrvienībās” mērķis ir apmācīt projektu vadībā četrdesmit augstāko izglītību ieguvušus vecumā līdz 25 gadiem jauniešus, kuri darba pieredzes trūkuma dēļ nav atraduši interesējošu darbu. Projekts tika uzsākts 2005. gadā un noslēgsies 2008. gada vasarā.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Starptautisko projektu nodaļas vadītājs Mareks Zeltiņš uzskata, ka viens no būtiskākajiem šķēršļiem, kas traucē augstskolu absolventiem pretendēt uz labi apmaksātu un interesējošu darbu, ir pieredzes un prakses trūkums. “Apgūstot zināšanas tik pieprasītā specialitātē kā projektu vadītājs un izejot projekta praksi Rīgas domē, jaunieši iegūst lielisku pieredzi un iespēju veiksmīgi konkurēt darba tirgū”, uzsver M.Zeltiņš.

No projektā plānotajiem četrdesmit jauniešiem, kuri iziet apmācību un praksi Rīgas domē, šobrīd jau ir apmācīti un pastāvīgu darbu strādā 16 jaunieši. Vairāki no viņiem par savu darba vietu izvēlējušies Rīgas domes departamentus, savukārt pārējie atraduši interesējošu darbu valsts un privātajās struktūrās. Kopumā projekta norises laikā līdz 2008. gada vasarai paredzēts izveidot divdesmit jaunas darba vietas Rīgas domes struktūrvienībās.

Pieteikties apmācībai projektu vadībā un praksei Rīgas domē aicināti jaunieši, kuri ieguvuši augstāko izglītību sociālajās zinātnēs, ekonomikā, uzņēmējvadībā, informācijas tehnoloģiju jomā, jurisprudencē. Izvērtējot pretendentu kandidatūras, uzmanība tiks pievērsta arī angļu valodas zināšanām un datorprasmei.

Projekta ietvaros jaunieši saņem arī individuālās psihoterapeitiskās konsultācijas, lai likvidētu vai mazinātu tās psiholoģiskās problēmas, kas bloķē iespējas realizēt savu profesionālo potenciālu.

Lai pieteiktos dalībai projektā, jāsazinās ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Starptautisko projektu nodaļas projektu vadītāju Amandu Salenieci pa tālruni 67105515 vai personīgi pie projekta sekretāres Skolas ielā 12a-3 darba dienās no plkst. 9:00 līdz 17:00.

Viena no projekta dalībniecēm, Liene Čakāne, kura šobrīd strādā par projektu vadītāju Latvijas Mākslinieku savienībā, uzskata, ka piedāvātais apmācību un prakses kurss projektu vadībā deva viņai praktisku pieredzi, kas lieti noder pašreizējā darbā.

Projekts “Darba prakšu vietu izveide jauniešiem bezdarbniekiem ar augstāko izglītību Rīgas domes struktūrvienībās” tiek realizēts ar Rīgas domes un Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējumu. Kopējais projekta budžets ir Ls 332 278.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālrunis 67012916, 67037924
marija.abeltina@riga.lv
dace.kirke@riga.lv

0 Patīk
1348 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts