Rīgas dome un Swedbank aicina pieteikties grantu programmai „ATSPĒRIENS“

Šodien, 18.februārī, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Swedbank valdes priekšsēdētājs Latvijā Māris Mančinskis parakstīja vienošanos par grantu programmas „ATSPĒRIENS” īstenošanu arī 2013.gadā. Šogad konkurss jaunajiem uzņēmējiem noritēs jau piekto gadu, un kopējais grantu programmas apjoms 2013.gadam būs 98 000 latu. Arī šogad vienas biznesa idejas atbalstam būs iespēja saņemt līdz pat 8 000 latu. Jaunie uzņēmēji aicināti pieteikties „ATSPĒRIENS” konkursam līdz šī gada 20.martam.

“Esam gandarīti, ka „Atspēriens” ar pašvaldības un Swedbank palīdzību ir kļuvis par vienu no populārākajiem mazās un vidējās uzņēmējdarbības atbalsta instrumentiem Rīgā. Aicinām ikvienu jauno uzņēmēju, kuram ir labas idejas, izmantot šo iespēju un pieteikties konkursā. Iespējams, tieši „Atspēriena” jubilejas gads būs veiksmīgs sākums Jūsu uzņēmuma attīstībai!” uzsver Rīgas pilsētas mērs Nils Ušakovs.

“Radošas un inovācijās balstītas uzņēmējdarbības vides attīstība vienmēr ir bijusi viena no Swedbank prioritātēm, tāpēc esmu gandarīts, ka jau piekto gadu pēc kārtas sadarbībā ar Rīgas domi atbalstīsim mazos un vidējos uzņēmējus Rīgā grantu programmā “Atspēriens”. Šo gadu laikā tā ir nostabilizējusies kā būtiska platforma lielam un pārliecinošam izrāvienam jaunajiem uzņēmējiem, kas sniedz ne tikai finansējumu, bet arī zināšanas un kompetenci. Vēlos iedrošināt jaunos uzņēmējus sekot jau vairāk nekā 80 kolēģu piemēram, pieteikties konkursam un iegūt “atspērienu” savām idejām,” saka Swedbank valdes priekšsēdētājs Latvijā Māris Mančinskis.

Grantu programmai “Atspēriens” jau piektais gads

Konkurss jaunajiem uzņēmējiem “ATSPĒRIENS” noritēs jau piekto gadu, un arī šogad plānoti divi “Atspēriens” grantu konkursi, kuru kopējais pieejamais grantu apjoms būs 98 000 latu. Konkursā iespējams saņemt finansiālu atbalstu līdz pat 8 000 latu sākotnējo biznesa izmaksu segšanai. Pirmajā “Atspēriena” kārtā grantos plānots izsniegt līdz 53% no kopējās summas. Jaunie uzņēmēji aicināti iesniegt pieteikumus „Atspēriena” konkursam līdz šī gada 20.martam plkst. 15.00.

“Programma „Atspēriens” pilnībā attaisno savu nosaukumu, jo, pateicoties tai, mums radās iespēja realizēt savu biznesa ieceri. „Atspēriens” ir kā plats solis pretī savu inovatīvo biznesa ideju realizēšanai un es iesaku šo iespēju izmantot visiem radoši un progresīvi domājušiem cilvēkiem”, stāsta Raivo Karro, Rīga Films pārstāvis, grantu programmas „ATSPĒRIENS“ laureāts 2011.gadā.

Kopš 2009.gada grantu programmā “ATSPĒRIENS” atbalstītas 84 uzņēmējdarbības idejas, piešķirot kopējo līdzfinansējumu vairāk nekā Ls 400 000 apmērā. Arī šogad grantu programma „Atspēriens” turpinās piedāvāt ne tikai finansiālu atbalstu konkursa uzvarētājiem, bet arī jaunas zināšanas, organizējot bezmaksas seminārus par uzņēmējdarbībā svarīgām tēmām, kas būtiskas ikvienas labas idejas īstenošanai.

Par pieteikšanos “ATSPĒRIENAM”
Konkursam, atbilstoši nolikumam, var pieteikties privātpersonas vai komersanti, kas reģistrēti Rīgā ne ilgāk kā divus pilnus gadus. Konkursa pieteikumus izvērtēs atbilstoši iepriekš izstrādātiem vērtēšanas kritērijiem – galvenokārt pēc biznesa idejas ilgtermiņa dzīvotspējas un oriģinalitātes. Kā prioritārie virzieni noteikti transports, tūrisms, ražošana (jo īpaši: biotehnoloģija, ķīmija un farmācija, elektronikas un elektrotehnikas ražošana, metālizstrādājumu ražošana) informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, profesionālie un zinātniski tehniskie pakalpojumi, izglītība. Uzņēmējiem, kas saņems augstāko punktu skaitu, tiks izteikts piedāvājums slēgt līgumu par līdzfinansējuma piešķiršanu. Programmas ietvaros tiks daļēji (līdz 75%) atbalstīti tādi jauno komersantu izdevumi, kas saistīti ar specifiskas tehnikas un licenču iegādi, grāmatvedības vai juridisko pakalpojumu apmaksu, interneta mājas lapas izstrādi, darbinieku apmācību u.tml. Vienam uzņēmumam pieejamā granta maksimālais apjoms noteikts 8 000 latu apmērā.

Uzņēmēji aicināti pieteikties grantu programmas “ATSPĒRIENS” konkursam līdz šī gada 20.martam plkst.15.00. Konkursa pieteikumus jāiesniedz Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā, Amatu ielā 4, LV-1050, 308.kabinetā. Informācija par semināriem un plašāka informācija par grantu programmu pieejama: www.atsperiens.lv, kur sadaļā „saistītie dokumenti” iespējams lejupielādēt konkursa nolikumu un pieteikuma veidlapas.

Grantu programmas „Atspēriens” aktualitātēm iespējams sekot līdzi arī sociālajā vietnē Twitter – kontā @Atsperiens.

Papildu informācija:

Mārtiņš Pakalniņš,
Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta
Projektu vadības pārvaldes
Investīciju nodaļas galvenais projektu vadītājs
Tālr. 67012874
E-pasts: Martins.Pakalnins@riga.lv

Kristīne Jakubovska,
Swedbank
Preses sekretāre
Tālr.: 67444560, 29128208
E-pasts: Kristine.Jakubovska@swedbank.lv

0 Patīk
1353 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts