Rīgas dome un Swedbank aicina pieteikties jau desmitajam grantu programmas „ATSPĒRIENS” konkursam

Šodien, 11.septembrī, Rīgas dome sadarbībā ar Swedbank izsludināja grantu programmas „ATSPĒRIENS” desmito konkursu, lai turpinātu atbalstīt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību Rīgā. Konkursā grantos pieejami vairāk nekā 62 000 latu un pieteikumi jāiesniedz līdz šī gada 14.oktobrim. Lai iedvesmotu jaunos uzņēmējus iespēju piesaistīt finansējumu biznesa idejas attīstīšanai, sadarbībā ar „ATSPĒRIENS” iepriekšējo gadu laureātiem ir izveidots „ATSPĒRIENS” mentoru klubs. Tā pirmā mentore ir Elīna Dobele, apavu zīmola „ELĪNA DOBELE” (ZoFa) radītāja, grantu programmas „ATSPĒRIENS“ laureāte 2010.gadā.

„Šis būs jau desmitais „ATSPĒRIENS” konkurss, un tā 91 ideja, ko esam atbalstījuši līdz šim, ir sekmējusi pozitīvas pārmaiņas pašmāju uzņēmējdarbības vidē. Lai kaut ko sasniegtu, mums ir ne vien jārīkojas, bet arī jāsapņo, ne tikai jāplāno, bet arī jātic. Tāpēc aicinu topošos uzņēmumus un ikvienu, kuram ir sapnis īstenot savu biznesa ideju, noticēt sev un tai un pieteikties „ATSPĒRIENAM”. Šogad idejas pieslīpēt palīdzēs ne tikai Swedbank un Rīgas domes pārstāvji, bet arī konkurences cīņas rūdījumu guvušie „ATSPĒRIENS” iepriekšējo konkursu laureāti,” uzsver Swedbank valdes loceklis Daniils Ruļovs.

„Minētie skaitļi un uzņēmumu izaugsme apliecina, ka tieši šāda veida atbalsta forma ir dzīvotspējīga un īstenojama arī turpmāk. Tieši tā efektīvā veidā radām izaugsmes apstākļus vērtīgām idejām, atbalstām spējīgu personību centienus un vairojam Rīgas pilsētas konkurētspēju! Paldies arī sadarbības partneriem, jo, pateicoties sekmīgam kopīgam darbam, šodien varam atkal aicināt jaunos uzņēmējus būt drosmīgiem un sava biznesa ceļa sākumā jau šoruden izmēģināt spēkus desmitā grantu programmas „Atspēriens” konkursā” saka Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Dzintars Balodis.

Radīts „ATSPĒRIENS” mentora klubs
Līdz ar „ATSPĒRIENS” 10.konkursu, tiek aizsākts „ATSPĒRIENS” mentoru klubs, kurā ar topošajiem uzņēmējiem pieredzē dalīsies iepriekšējo konkursu laureāti, stāstot par biznesa attīstības procesā izmantotajām metodēm, izaicinājumiem, gūtajiem sasniegumiem, kā arī pieļautajām kļūdām. Tāpat arī šogad grantu programma „ATSPĒRIENS” turpinās piedāvāt ne tikai finansiālu atbalstu uzvarētājiem, bet arī jaunas zināšanas ikvienam interesentam, organizējot bezmaksas seminārus par pieteikšanos „ATSPĒRIENA” konkursam un citām uzņēmējdarbībā svarīgām tēmām.

Līdz šim atbalstīta jau 91 ideja
Kopš 2009.gada Rīgas domes un Swedbank grantu programmā „ATSPĒRIENS” atbalstītas 91 uzņēmējdarbības ideja, piešķirot kopējo līdzfinansējumu Ls 441 876,49 apmērā. Pirmajā šī gada „ATSPĒRIENA” kārtā tika iesniegtas 104 uzņēmējdarbības projektu idejas, no kurām septiņas perspektīvākās saņēma finansējumu Ls 35561,85 apmērā un kopā šo gadu laikā konkursam iesniegtas vairāk nekā 900 idejas.

Konkursam, atbilstoši nolikumam, var pieteikties privātpersonas vai komersanti, kas reģistrēti ne ilgāk kā divus pilnus gadus. Konkursa pieteikumus izvērtēs atbilstoši iepriekš izstrādātiem vērtēšanas kritērijiem – galvenokārt pēc biznesa idejas ilgtermiņa dzīvotspējas un oriģinalitātes. Kā prioritārie virzieni noteikti transports, tūrisms, ražošana (jo īpaši: biotehnoloģija, ķīmija un farmācija, elektronikas un elektrotehnikas ražošana, metālizstrādājumu ražošana) informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, profesionālie un zinātniski tehniskie pakalpojumi, izglītība. Uzņēmējiem, kas saņems augstāko punktu skaitu, tiks izteikts piedāvājums slēgt līgumu par granta piešķiršanu. Programmas ietvaros tiks daļēji (līdz 80%) atbalstīti tādi jauno komersantu izdevumi, kas saistīti ar specifiskas tehnikas un licenču iegādi, grāmatvedības vai juridisko pakalpojumu apmaksu, interneta mājas lapas izstrādi, darbinieku apmācību u.tml. Vienam uzņēmumam pieejamā granta maksimālais apjoms ir 8 000 latu.

Pieteikšanās konkursam līdz 14.oktobrim
Uzņēmēji aicināti pieteikties grantu programmas „ATSPĒRIENS” konkursam līdz šī gada 14. oktobrim plkst. 12.00. Konkursa pieteikumus jāiesniedz Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā, Rīgā, Amatu ielā 4, 308. kabinetā. Informācija par semināriem un plašāka informācija par grantu programmu pieejama mājas lapā www.atsperiens.lv, kur sadaļā „saistītie dokumenti” iespējams lejupielādēt arī konkursa nolikumu un pieteikuma veidlapas.

Grantu programmas „ATSPĒRIENS” aktualitātēm iespējams sekot līdzi sociālajos tīklos Twitter (kontā @atsperiens) un Facebook. Grantu programmu „ATSPĒRIENS” administrē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments.

0 Patīk
1183 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts