Atklāta jauna pieteikšanās kārta Rīgas domes un Swedbank grantu programmai „Atspēriens,” turpinot veicināt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību Rīgā. Jaunie uzņēmēji aicināti iesniegt biznesa ideju pieteikumus jau sestajai „Atspēriena” kārtai līdz šī gada 2.novembrim.

„Grantu programma “Atspēriens” ir labs veids, kā pilsēta var stimulēt jaunu ideju, jaunu uzņēmumu un jaunu darba vietu attīstību savā administratīvajā teritorijā. Ikviens liels un spēcīgs uzņēmums ir sācis ar nelieliem apjomiem un nelielām idejām. Tāpēc ceram, ka “Atspēriens” palīdzēs jaunajiem uzņēmējiem ar laiku kļūt lieliem, veiksmīgiem un pozitīvi radošiem ne tikai Rīgas pilsētā, bet arī visā Latvijā un pat ārpus tās,” uzsver Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Uldis Jansons.

„Trīs darbības gadu laikā „Atspēriens” ir pierādījis sevi kā noderīga platforma radošākajām un drosmīgākajām biznesa idejām. Nereti pieteikšanās kādam konkursam vai grantu programmai ir izrādījies pēdējais pozitīvais impulss, lai sen lolotu ideju pārvērstu jau par reālu biznesa ieceri. Tas ļauj vēlreiz salikt visu „pa plauktiņiem” un spert reālu soli uz priekšu. Un tad, pat tie, kas netiek uzvarētāju godā, ir ieguvēji, jo pieredze un jaunās zināšanas ir būtiska ilgtermiņa vērtība. Tāpēc ceru, ka gan grantu programma, gan arī tās ietvaros organizētie semināri par katram uzņēmējam svarīgām tēmām palīdzēs veicināt uzņēmējdarbības vides attīstību Latvijā!” uzsver Daniils Ruļovs, Swedbank valdes loceklis un Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs.

Par pieteikšanos „ATSPĒRIENAM”

Uzņēmēji aicināti pieteikties grantu programmas “ATSPĒRIENS” konkursam līdz šī gada 2.novembrim. Konkursa pieteikumus jāiesniedz personīgi Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā (Amatu ielā 4), 413.kabinetā, pirmdienās un ceturtdienās no plkst. 14:00 – 18:00, citās darbadienās – iepriekš piesakot apmeklējuma laiku, zvanot uz tālruni +371 6701 2874, vai sūtot pa pastu uz Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Ekonomikas pārvaldi, Amatu ielā 4, Rīgā, LV-1050. Plašāka informācija par grantu programmu un to, kā sagatavot pieteikumu: www.atsperiens.lv.

Konkursam, atbilstoši nolikumam, var pieteikties privātpersonas, kuras apņemas uzsākt un veikt komercdarbību Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, vai komersanti, kas reģistrēti Rīgā (ne ilgāk kā divus pilnus gadus). Konkursa pieteikumus izvērtēs atbilstoši iepriekš izstrādātiem vērtēšanas kritērijiem – galvenokārt pēc ilgtermiņa dzīvotspējas un oriģinalitātes. Prioritārie virzieni – transports, tūrisms, ražošana, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, profesionālie un zinātniski tehniskie pakalpojumi, kā arī izglītība. Augstāko punktu summu ieguvušajiem konkursantiem piedāvās slēgt līgumu par līdzfinansējuma piešķiršanu. Programmas ietvaros tiks daļēji (75% apmērā, bet ne vairāk par Ls 8 000,00) atbalstīti tādi jauno komersantu izdevumi, kas saistīti ar specifiskas tehnikas un licenču iegādi, grāmatvedības pakalpojumu apmaksu, interneta mājas lapas izstrādi, darbinieku apmācību u.tml.

Grantu programma uzsākta 2009. gadā, un patlaban piecu konkursu ietvaros atbalstīti jau 56 uzņēmumi, piešķirot tiem kopējo finansējumu 251 000 latu apmērā.

Grantu programmas „Atspēriens” aktualitātēm iespējams sekot līdzi arī sociālajā vietnē twitter – kontā @Atsperiens.

Papildus informācija:

Mārtiņš Pakalniņš
Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Ekonomikas pārvaldes mārketinga projektu vadītājs
Tālr. 67012874
E-pasts: Martins.Pakalnins@riga.lv

Kristīne Jakubovska
„Swedbank” AS
Preses sekretāre
Tālr.: 67444560, 29128208
E-pasts: Kristine.Jakubovska@swedbank.lv

0 Patīk
1226 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts