Rīgas iedzīvotāji radīs idejas apkaimju attīstībai

Š.g. 16.-17.jūnijā Rīgā notiks situācijas analīzes un ideju radīšanas aktivitāte „Nākotnes pilsētas spēle” (“Future City Game”), kuras laikā tiks meklēti radoši risinājumi pašvaldības un apkaimju iedzīvotāju sadarbības iespējām pilsētvides attīstībai. Lietišķo spēli organizē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar Britu padomi Latvijā un pilsētantropologu Viesturu Celmiņu.

pilsētas spēle (Future City Game) ir Britu padomes izstrādāta un pilsētplānošanas jomā atzītā interaktīva metodoloģija darbam komandās, lai veicinātu jaunu, radošu domāšanu un rīcību, kas uzlabotu dzīves kvalitāti pilsētās. Lietišķās spēles laikā tiks analizēti pilsētas sociālie, ekonomiskie, kultūras un vides aspekti, rodot inovatīvus risinājumus Rīgas attīstībai. Šoreiz uzmanības centrā būs Pašvaldības un apkaimju iedzīvotāju sadarbības iespējas un iesaiste pilsētas attīstības procesos. Lietišķās spēles laikā kopīgi tiks meklētas atbildes uz šādiem jautājumiem:

  • apkaimju identitāšu stiprināšana Rīgā caur pašvaldības un ģeogrāfisko kopienu sadarbības iespējām;
  • veidi kā veicināt iedzīvotāju iesaisti lokālajās teritoriālajās organizācijās;
  • nepieciešamie resursi, ar kuru palīdzību iedzīvotāji varētu pašorganizēties savas apkaimes attīstībai;
  • projektu idejas, kas kalpotu kā katalizatori iedzīvotāju piederības sajūtas veicināšanai savai dzīves vietai.

„Nākotnes pilsētas spēlē” Rīgā piedalīsies ap 30 dalībnieku no Āgenskalna, Trīsciema, Imantas, Pļavniekiem, Bieriņiem, Grīziņkalna un citām apkaimēm, to vidū būs arhitekti, studenti, uzņēmēji, pilsētplānotāji, pašvaldību darbinieki un citi aktīvi pilsētas iedzīvotāji. Pasākumā tiks pārstāvētas arī Rīgas apkaimju nevalstiskās organizācijas, piemēram, Bolderājas grupa, Vecrīgas biedrība, Mežaparka attīstības biedrība, Kundziņsalas biedrība, Vecmīlgrāvja attīstības biedrība un citas neformālas grupas. Lietišķās spēles rezultāti tiks prezentēti š.g. 17. jūnijā plkst. 14.30 Laikmetīgās mākslas muzeja „kim?” telpās Rīgā, Maskavas ielā 12/1.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments vada Rīgas apkaimju projekta izstrādi, kura mērķis ir sekmēt Rīgas pilsētas apkaimju attīstību, veidojot publisku diskusiju par to attīstības iespējām un rīdzinieku piederības sajūtas veicināšanu noteiktai pilsētas teritorijai, par iedzīvotāju līdzdalības un iesaisties pilnveidi pilsētplānošanas procesos, darbojoties apkaimju līmenī, kā arī pašvaldības un nevalstisko organizāciju lomu apkaimju stiprināšanas procesā.

Nākotnes pilsētas spēle jau sekmīgi ir izspēlēta vairākās pilsētās Eiropā un Austrumāzijā. Ar notikušo spēļu rezultātiem citās pilsētās ir iespējams iepazīties Nākotnes pilsētas spēles mājas lapā http://creativecities.britishcouncil.org/future_city_game, bet par aktivitātēm Latvijā – Britu padomes Latvijā mājas lapā www.britishcouncil.lv.

Papildus informācijai kontaktpersona: Guntars Ruskuls, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta
Ekonomikas pārvaldes vadītāja vietnieks, Tālr.: 67012920, 29196700, E-pasts: guntars.ruskuls@riga.lv, www.apkaimes.lv .

RD Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību vadītāja Marija Ābeltiņa

0 Patīk
1270 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts