S.Dolgopolovs: Mums nepieciešams savstarpēji ieinteresēts dialogs ar Saeimu

Šodien Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs, pilsētas arhitekts Jānis Dripe, Pilsētas attīstības departamenta direktors p.i. Gvido Princis un Būvvaldes vadītājs Andis Cinis tikās ar Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātiem, kas apmeklēja pilsētas arhitekta biroju izbraukuma sēdē.

Saeimas deputāti iepazinās ar Rīgas attīstības tuvākas un tālākas nākotnes plāniem, izjautāja pašvaldības pārstāvjus par pašreizējām aktualitātēm – ēku siltināšanas programmas īstenošanu, renovācijas darbiem sabiedriskā sektora ēkās, izmaiņām satiksmes organizācijā Vecrīgā, transporta risinājumu sasaisti ar pilsētas izaugsmes iecerēm.

Saeimas pārstāvji ar lielu interesi iepazinās ar pilsētas kreisā krasta attīstības detalizēto maketu un uzdeva daudzus jautājumus par arhitektu iecerēm un iespējām tās īstenot.

Deputāti interesējās arī par pilsētas galvenā arhitekta institūcijas izveidošanu, praktisko darbu un nozīmi pilsētas attīstības jautājumu risināšanā, sniedzot profesionālus atzinumus pilsētbūvniecības jomā. Vairāki deputāti atzina, ka šāda pieredze būtu noderīga arī citām Latvijas pašvaldībām.

Tika debatēts arī par konkrētiem likumdošanas jautājumiem un likumu normām, kas regulē pilsētas plānošanu, būvniecību, būvniecības ieceru sabiedrisko apspriešanu.

– Uzskatu, ka šī bija ļoti noderīga tikšanās, kas ļāva likumdevējiem labāk ieraudzīt galvaspilsētas attīstības problemātiskos jautājumus. Rīgai kā Latvijas galvaspilsētai un Baltijas metropolei ir specifiska attīstība, tādēļ mums nepieciešams savstarpēji ieinteresēts dialogs ar Saeimas atbildīgo komisiju. Domāju, šodienas tikšanās šādu sadarbību veicinās, – uzskata Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs.

Sagatavoja L.Ivāna, tel. 67026049

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

0 Patīk
1908 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts