Skanstes bijušo mazdārziņu teritorijā mītošajiem sociāli mazaizsargātajiem rīdziniekiem atrastas jaunas mājas

Visiem Skanstes teritorijas bijušo mazdārziņu teritorijā mītošajiem rīdziniekiem, kuriem bijusi nepieciešamība un kuri to akceptējuši, ir atrastas jaunas mājvietas, kā arī sniegta cita veida sociālā palīdzība.
 
Savulaik pagaidu zemes nomas līgumi par sakņu dārziem Skanstes ielā bija noslēgti ar kopumā 83 personām. Daļa no tām, saņemot paziņojumu par to, ka līdz 2017. gada 31. decembrim iznomājamie zemesgabali jāatbrīvo, to arī labticīgi un savlaicīgi veikuši. Citi to darījuši tikai šogad pēc vairākkārtējiem pašvaldības aicinājumiem un atgādinājumiem, tādējādi apgrūtinot bijušo dārziņu kā revitalizācijas projekta teritorijas priekšizpēti. Daļa ir izmantojuši pašvaldības piedāvāto iespēju zemes nomai sakņu dārza vajadzībām citviet Rīgā.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta speciālisti sadarbībā ar atbildīgajām iestādēm savlaicīgi apzinājuši to bijušo nomnieku un bez pastāvīgas dzīvesvietas teritorijā mītošo personu loku, kas saskaņā ar spēkā esošo kārtību var saņemt sociālo palīdzību. Veiktas individuālas pārrunas, lai rastu katrai personai labāko un piemērotāko risinājumu mājokļa, veselības un sociālās palīdzības nodrošināšanai. Tikai pavisam nedaudz ir bijušas arī situācijas, kad personas no piedāvātās palīdzības atteikušās.
 
Atgādinām, ka Skanstes revitalizācijas projekta 1. kārtā pašvaldībai piederošo bijušo mazdārziņu teritorijā līdz 2022. gada beigām iecerēts izveidot ikvienam rīdziniekam pieejamu zaļo zonu, kurā atradīsies gan parks, gan Rīgas pilsētai un Skanstes apkaimei tik ļoti svarīgā lietus ūdens uzkrāšanas un novadīšanas sistēma. Mazdārziņu vietā teritorijā plānots veikt plašus apzaļumošanas darbus – tiks iestādīti vairāk nekā 1000 koku, tostarp 56 liela izmēra lapu koki, 934 skuju koki. Tāpat tiks iestādīti 755 lapu krūmi, vairāk nekā 10 000 ziemcietes un citi augi. Šajā laikā tiks veikta Lapeņu ielas, Jāņa Dikmaņa, Jāņa Krūmiņa, Jāņa Daliņa ielu un inženierkomunikāciju (ūdensvada, sadzīves kanalizācijas, lietusūdens kanalizācijas un ielu apgaismojuma) izbūve.
 
Uzsākot Skanstes revitalizācijas projektu, 2017. gadā Rīgas Ziemeļu izpilddirekcija pagaidu zemes nomniekus jau savlaicīgi informēja par līgumu nepagarināšanu, aicinot līdz 2017. gada 31. decembrim atbrīvot zemesgabalus, kā arī nojaukt pagaidu būves, novākt stādījumus, rast piemērotus apstākļus mājdzīvniekiem u.tml. 

0 Patīk
628 Skatīts

2 komentāri

 • Iveta2020. gada 23. jūnijs plkst. 16:53

  Var saprast, ka pārvietošanās būvlaukumā ir ierobežota.
  Kāds ir skaidrojums aizliegumam fotografēt un filmēt??

  • RDPAD2020. gada 25. jūnijs plkst. 09:26

   Labdien!
   Paldies par Jūsu jautājumu!

   Atbilstoši teritorijas nodošanas-pieņemšanas aktam Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments uz būvdarbu izpildes laiku ir nodevis projekta teritoriju būvdarbu veicējam, kurš ir atbildīgs par norisēm būvlaukumā. Saskaņā ar mūsu valstī spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem būvdarbu laikā būvlaukuma teritorijā drošības apsvērumu dēļ netiek ielaistas nepiederošas personas. Šajā laikā būvdarbu veicējs ir tiesīgs noteikt kārtību piekļuvei un uzvedībai būvlaukumā. Saskaņā ar būvnieka izvirzītajiem nosacījumiem būvlaukumā ir atļauts filmēt, fotografēt, saskaņojot mērķi ar būvdarbu veicēju pilnvaroto personu.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts