EUROCITIES Ekonomikas attīstības foruma konference notiek Rīgā no 3. līdz 5.oktobrim. Visi interesenti aicināti bez maksas apmeklēt 4.oktobra priekšpusdienas aktivitātes Rīgas domes sēžu zālē, Rātslaukumā 1.

Rītdienas programmā ir iekļauti jautājumi par sociālo mobilitāti Eiropas pilsētās, integrēto pilsētas attīstību, atbalstot uzņēmējdarbību un veicinot sadarbību starp pilsētu un privātām iniciatīvām plānošanas ietvaros.

Ar programmu angļu valodā iespējams iepazīties
http://mail.btgroup.lv/conf/eurocities.nsf/0/9F691948691EE339C2257A78002E7FDC?OpenDocument .

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Uldis Jansons: „Esam gandarīti par iespēju organizēt šo starptautisko forumu. Iegūtās atziņas un sadarbības kontaktus būs iespēja izmantot Rīgas pilsētas attīstības plānošanā un īstenojot uzņēmējdarbības veicināšanas aktivitātes, kā arī šī ir brīnišķīga iespēja popularizēt Rīgu starptautiskā auditorijā”.

EUROCITIES Ekonomikas forumā Rīgā piedalīsies apmēram 70 dažādu pilsētu pārstāvji, kas atbild par ekonomikas izaugsmes veicināšanas un pilsētplānošanas aktivitātēm. Rīgu un tās iespējas prezentēs gan pašvaldības amatpersonas, gan SWEDBANK valdes loceklis Daniils Ruļovs, gan portāla www.manabalss.lv un radošo industriju inkubatora „Andrejsala” pārstāvji, kas piedalīsies diskusijā ar Minhenes, Barselonas, Liverpūles un citu pilsētu pārstāvjiem.

EUROCITIES ir Eiropas lielo pilsētu sadarbības tīkls, kurā patlaban ietilpst un līdzdarbojas 140 pilsētas no 30 dažādām valstīm, lai risinātu un apmainītos ar informāciju par dažādiem pilsētām nozīmīgiem jautājumiem. EUROCITIES darbs tiek organizēts trīs pamata grupās – klimats, ekonomika un sabiedrības sociālie jautājumi. Rīgas pašvaldības virsmērķis dalībai EUROCITIES un Eiropas Reģionu un pilsētu nedēļā ir veicināt pilsētas ekonomikas izaugsmi un nodrošināt Rīgas atpazīstamību kā ekonomiski aktīvai un investīcijām pievilcīgai pilsētai.

Lai arī Rīga ir EUROCITIES dalībniece jau kopš 2002.gada, līdz pat Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta līdzdarbības uzsākšanai, faktiski ir bijusi aktīva tikai šīs organizācijas Kultūras foruma ietvaros un šīs aktivitātes ietvaros 2006.gadā Rīgā norisinājās Kultūras forums. Laika gaitā, mainoties aktualitātēm un organizācijas struktūrai, kultūras komponente ir zaudējusi savu nozīmību un ir aktualizēti klimata, ekonomikas un sabiedrības sociālie jautājumi. Kopš Pilsētas attīstības departaments ir uzsācis aktīvu darbību EUROCITIES Ekonomikas forumā, ir apmeklētas sešas darba sēdes, ir iegūts daudz lietderīgas informācijas par ekonomikas izaugsmes sekmēšanas paņēmieniem Minhenē, Varšavā un citviet. Iegūtā informācija tiek izmantota ikdienas darbā kā organizējot grantu programmu „Atspēriens”, tā veidojot sadarbību ar augstāko mācību iestāžu pārstāvjiem un veicot citus darbus. Nenovērtējams guvums ir foruma ietvaros iegūtie kontakti to personu vidū, kas atbild par pilsētu ekonomikas izaugsmi, kas sniedz iespēju tālākā nākotnē veidot Rīgas uzņēmēju kontaktus un arī noieta tirgus paplašinošas aktivitātes.

0 Patīk
1228 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts