2012.gada 27. – 28.septembrī Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments uzņēma pilsētvides plānotāju un pilsētas mārketinga speciālistu delegāciju no Amsterdamas (Nīderlande) – 15 uzņēmuma „Beaumont Communicatie & Management BV” ekspertus. Vizītes galvenais mērķis bija pieredzes apmaiņa starp Rīgu un Amsterdamu pilsētvides plānošanas un attīstības un pilsētas mārketinga/komunikāciju jautājumos.

Delegācijas uzņemšanas ietvaros Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Pilsētvides attīstības pārvalde organizēja semināru par pilsētvides plānošanas un attīstības, pilsētvides ekonomikas, kā arī pilsētas mārketinga un komunikāciju jautājumiem. Divu dienu seminārā Pilsētas attīstības departamenta un Rīgas Tūrisma attīstības biroja speciālisti sniedza prezentācijas par Rīgas pilsētai aktuāliem tematiem ilgtspējīgas pilsētvides attīstības un pilsētas mārketinga jomās. Turklāt Amsterdamas pilsētvides plānotāju un pilsētas mārketinga speciālistu delegācija ar Rīgas pilsētvides objektiem tika iepazīstināta arī klātienē – 27.septembrī delegācija apmeklēja Rīgas pilsētvides objektus dažādās Rīgas pilsētas apkaimēs. Maršrutā tika iekļauts Spīķeru kvartāls, Maskavas iela, Jersikas iela, Daugavpils iela, Kalupes iela, Katoļu iela un Jēkabpils iela. Delegācija tika iepazīstināta arī ar sociālajām dzīvojamajām mājām Ulbrokas ielā 13 un Lubānas ielā 129, Dienvidu tilta estakādēm Daugavas labajā krastā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku, renovētājām koka mājām un ģipša fabriku Ķīpsalā, kā arī ar renovēto koka māju ansambli Kalnciema un Melnsila ielu krustojumā Daugavas kreisajā krastā.

Amsterdamas delegācijas pārstāvji, kuriem šis bija pirmais Rīgas apmeklējums, bija patīkami pārsteigti par Rīgas pilsētas arhitektonisko daudzveidību – un jo īpaši par koka apbūvi dažādās Rīgas pilsētas apkaimēs. Viesi atzina, ka sabalansēta pilsētvides plānošana Rīgā ar mērķi vienlaikus nodrošināt gan vēsturiskā mantojuma saglabāšanu, gan arī pilsētvides attīstību atbilstoši 21.gadsimta prasībām, ir liels izaicinājums ikvienam profesionālam pilsētvides plānošanas ekspertam. Diskusijās tika spriests arī par sociālo mājokļu attīstību Rīgā – Amsterdamas kolēģi aicināja Rīgas speciālistus izvērtēt Amsterdamas 50 gadu garumā uzkrāto pieredzi sociālo mājokļu nodrošināšanā pilsētas iedzīvotājiem, lai Rīga pēc iespējas sekmīgāk īstenotu savu sociālo mājokļu politiku un nepieļautu kļūdas, ko savulaik pieļāva Amsterdamas pilsēta. Tāpat Rīgas pilsētai ļoti nozīmīga bija Amsterdamas kolēģu dalīšanās pieredzē par pašvaldības lomu un iespējām industriālo teritoriju attīstīšanā, kā arī diskusijas par sabiedrības iesaisti pilsētvides plānošanas procesos un atgriezeniskās saites nodrošināšanu.

Kopumā viesi atzina, ka vizīte Rīgā ir sniegusi ievērojami vairāk informācijas, pozitīvu emociju un iedvesmas radošam darbam pilsētvides plānošanas jomā, nekā cerēts. Rīgas pilsētvides plānošanas speciālisti saņēma uzaicinājumu apmeklēt Amsterdamu 2013.gada pavasarī līdzīga formāta pieredzes apmaiņas vizītē.

Ārvalstu delegāciju uzņemšana, prezentējot pilsētas plānošanas pieredzi un nozīmīgus pilsētas attīstības projektus, ir viena no Pilsētas attīstības departamenta funkcijām. Katru mēnesi departamentu apmeklē vidēji 2–3 ārvalstu delegācijas.

0 Patīk
1229 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts