2012.gada 10.oktobrī Rīgas domes plenārsēžu zālē, Rātslaukumā 1, no plkst. 9:00 līdz plkst. 12:00 norisināsies seminārs „Mērķa tirgus – Vācija”. Semināra mērķis ir iepazīstināt ieinteresētos uzņēmumus ar iespējām un priekšnoteikumiem, lai veiksmīgi darbotos Vācijas tirgū.

Semināra programmā paredzēti referāti par Vācijas uzņēmējdarbības vides raksturojumu, Eiropas struktūrfondu finansējumu uzņēmuma izaugsmei, konkrēto uzņēmumu pieredze Vācijas tirgū u.c.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktors Uldis Jansons: „Šī semināra rīkošana ir svarīgs solis pašvaldības un nozaru asociāciju sadarbībā. Rīkojot pasākumu par Vācijas tirgus iespējām, mēs atbilstām mašīnbūves (MASOC), ķīmijas un farmācijas (LAKIFA), kā arī elektronikas un elektrotehnikas (LETERA) nozaru asociāciju izteiktās vēlmēs“.

Semināra piedalīsies: Vācijas Federatīvās Republikas vēstniece Latvijas Republikā Andrea Viktorīna (Andrea Wiktorin), Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora vietnieks Uldis Kolkovskis, Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras Latvijas biroja vadītāja Ginta Petra, Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras, Messe München pārstāvis Latvijā Māris Balčūns, „SWH Sets“ SIA prezidents Jānis Rocēns, „Demarsch“ SIA attīstības vadītājs Igors Korotkevičs, „Demarsch“ SIA projektu vadītāja Kristīne Tunskere, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Projektu vadības pārvaldes Investīciju nodaļas vadītājs Jānis Prūsis.

Semināru rīko Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera sadarbībā ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu, balstoties uz Latvijas uzņēmumu pieaugošos interesi par Vāciju kā eksporta tirgu. Ieeja seminārā bezmaksas. Seminārs notiks latviešu valodā.

Papildu informācija: Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā: Igors Fridkins, Projektu vadības pārvaldes Investīciju nodaļas galvenais speciālists, igors.fridkins@riga.lv, Tel. +371 67181494. Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamerā: Māris Balčūns, Messe München pārstāvis Latvijā, maris.balcuns@ahk-balt.org, Tel. +371 67320725.

Par uzņēmējdarbības atbalstu
Pilsētas attīstības departaments, izvērtējot potenciāli konkurētspējīgākās ekonomikas nozares (vairāk skatīt ttp://www.sus.lv/lv/petijumi/rigas-ekonomikas-nozaru-izvertejums-pilsetas-konkuretspejas-paaugstinasanai) ir nonācis pie secinājuma, ka lielāko atbalstu nepieciešams sniegt tieši potenciāli eksportspējīgākajām uzņēmējdarbības nozarēm, to vidū metālapstrāde un mašīnbūve, ķīmija un farmācija, elektronika un elektrotehnika, izglītība, IKT un profesionālie, zinātniskie pakalpojumi. Veicot atbilstošo nozaru asociāciju aptauju, tika secināts, ka vienlīdz nozīmīgs ir gan ES, gan NVS tirgus. No ES valstīm lielāko interesi sadarbības partneru atrašanai un noieta tirgus meklēšanai aptaujā uzrādīja Vācijas tirgus.

Par Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameru
Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera Igaunijā, Latvijā, Lietuvā (AHK) ir uzņēmējdarbības tiešo kontaktu veicināšanas platforma, kas piedāvā firmām plašu pakalpojumu klāstu un informāciju. Tā pārstāv 390 biedrus un aktīvi piedalās nepārtrauktā ekonomiskās un politiskās vides veidošanā un uzlabošanā Baltijas valstīs. Kā daļai no globālā Vācijas Ārējo tirdzniecības kameru tīkla ar 120 birojiem 80 valstīs Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamerai mērķis ir veicināt Vācijas-Baltijas ekonomiskās attiecības.

0 Patīk
1328 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts