Starptautiskā konferencē diskutēs par lietusūdens pārvaldības jautājumiem

Pārņemot pieredzi un praksi no Eiropas valstu pilsētām, tuvākajos gados Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments plāno izstrādāt priekšlikumus par Rīgas pilsētas specifikai atbilstošu integrētas lietusūdens pārvaldības modeli un izstrādāt Rīgas pilsētai adaptētus lietusūdens plānošanas instrumentus.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments ir Rīgas pilsētas pašvaldības atbildīgā struktūrvienība Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projektā “Integrēta lietusūdens pārvaldība (iWater)” (turpmāk – iWater projekts). iWater projekta mērķis ir līdz 2018.gada 31.augustam, pilnveidojot pilsētvides plānošanas procesus, attīstīt integrētu un daudzfunkcionālu lietusūdens pārvaldības modeli Centrālās Baltijas jūras reģiona pilsētās, veidot kvalitatīvu un drošu pilsētvidi un veicināt pilsētas ilgtspēju.

2016.gada 28. un 29.septembrī Turku pilsētā (Somijā) norisināsies iWater projekta otrā starptautiskā konference, kuras laikā partneri sniegs informāciju par viņu pārziņā esošo aktivitāšu ieviešanas gaitu un plānotajām aktualitātēm. Arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta speciālisti piedalīsies gan ekspertu lekcijās par lietusūdens pārvaldības jautājumiem, gan diskusijās par pirmajā projekta ieviešanas periodā īstenoto aktivitāšu progresu un rezultātiem, kā arī turpmākajiem darbiem.

Jāpiebilst, ka iWater projektu īsteno deviņi partneri – Rīgas pilsētas pašvaldība, Baltijas pilsētu apvienība, Turku pilsētas pašvaldība (Somija), Helsinku pilsētas pašvaldība (Somija), Gavles pilsētas pašvaldība (Zviedrija), Soderhamnas pilsētas pašvaldība (Zviedrija), Jelgavas pilsētas pašvaldība (Latvija), Tartu pilsētas pašvaldība (Igaunija) un Aalto Universitāte (Somija).

0 Patīk
1642 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts