Tallinas starptautiskais kinofestivāls “Melnās naktis”

25. novembrī Tallinas starptautiskā kinofestivāla “Melnās naktis” kinoindustrijas sadaļā “Baltic Event” cita starpā norisinājās projekta “North Star Film Alliance” (NSFA) konsultatīvās padomes sanāksme, kuras laikā projekta vadības grupa, asociētie partneri un Latvijas, Igaunijas, Somijas producenti iepazinās ar līdz šim projektā veiktajām aktivitātēm, izstrādāto mārketinga plānu un nākamā gada plānotajām aktivitātēm, lai veicinātu Latvijas, Igaunijas, Somijas  kā vienota filmēšanas reģiona atpazīstamību izvēlētajos mērķa tirgos ārpus Eiropas Savienības robežām.

Atgādinām, ka Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments piedalās Interreg Centrālās Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas „North Star Film Alliance” projektā, kopā ar Igaunijas un Somijas partneriem.

Projekta “North Star Film Alliance” mērķis ir palielināt ārvalstu filmu projektu un finansējuma pieplūdumu Latvijas, Igaunijas un Somijas filmu ražošanas nozarē, it īpaši uzrunājot iespējamos filmētājus ārpus Eiropas Savienības robežām.

1997. gadā dibinātais Tallinas festivāls “Melnās Naktis / Black Nights / PÖFF” (https://poff.ee/en/ ) ir Baltijas reģionā lielākais festivāls, kurš 2015. gadā izpelnījās A klases festivāla statusu. Paralēli Tallinā norisinājās pasākumu programma industrijas profesionāļiem “Industry Tallinn” , kas šogad notika jau 17. reizi.

Ņemot vērā projekta “North Star Film Alliance” mērķi un to, ka viens no galvenajiem projekta mērķa tirgiem ir Japāna, NSFA projekts izmantoja iespēju iegūt arī vērtīgu pieredzi un informāciju tematiski un strukturāli saistītā Interreg Centrālās Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas projekta “CAITO – mārketinga aktivitātes Japānas tirgū” noslēguma seminārā, kas norisinājās Igaunijā 26. un 27. novembrī.

CAITO projekta partenri 3 gadu laikā ir ieguldījuši lielu darbu, lai izprastu Japānas ceļotāju vēlmes, un kopīgi strādājuši, lai iedrošinātu tos doties tieši uz Latviju, Igauniju un Somiju kā vienotu galamērķi. Tas ļauj NSFA projektam gūt prakstisku ieskatu par Japānas mērķa tirgu, tā klientu prasībām un interesēm, jo ārvalstu projektu piesaiste nav iespējama bez ceļošanas uz reģionu un ir uzskatāma par neatņemamu darījuma tūrisma sektora sasgtāvdaļu, ar izteiktu potenciālu un nākotnes ietekmi uz klasisko tūrisma sektoru, tā kā Japānas kultūrā ir populāri apmeklēt vietas, kurās uzņemti svarīgi filmu un seriālu projekti. Šāda sadarbība ļauj NSFA projektam arī ieviest jaunu praksi Eiropas projektu savastarpējā sinerģijā, lai turpinātu un pastiprinātu to ietekmi vienotajos galamērķos kompleksi.

0 Patīk
276 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts