Tiks atklāta skolēnu mākslas darbu izstāde „Mana pilsēta un tās iedzīvotāji. My city and it’s citizens.”

26.februārī plkst. 14.00 Rātsnamā tiks atklāta bērnu un jauniešu zīmējumu, gleznojumu, 3D maketu un fotogrāfiju izstāde „Mana pilsēta un tās iedzīvotāji. My city and it’s citizens.”.

Izstādē būs redzami Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas, Pārdaugavas Mūzikas un Mākslas skolas, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas, Strazdumuižas internātskolas, Igaunijas nevalstiskā organizācijas „Omos” dalībnieku zīmējumi, kā arī fotogrāfa Ojāra Saulīša darbi. Izstāde „Mana pilsēta un tās iedzīvotāji. My city and it’s citizens.” būs skatāma līdz 26.martam Rātsnama 2.stāvā darbadienās no 9.00 līdz 17.00.

Izstādes projekta vadītājs Vilnis Heinrihsons: „Šī izstāde ir jauno rīdzinieku un viņu draugu redzējums par pilsētas dzīvi tagad un nākotnē. Kopumā izstāde rāda, cik ieinteresēti un aktīvi savas pilsētas un pilsētnieku sejā ielūkojušies un to atklājuši jaunie mākslinieki, uz līdzvērtīgi aktīvu, līdzdalīgu attieksmi aicinot arī ikvienu no mums.”

„Pārsteidz mani!” Ar šādiem vārdiem kādas Vācijas mākslas akadēmijas profesors esot uzrunājis savu audzēkni, izskaidrojot uzdevumu. Kaut kas pārsteidzošs staro arī gan no Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas audzēkņu zīmējumiem (skolotāja māksliniece Anda Poikāne), kuros redzam cilvēkus ar putnu un dzīvnieku galvām, gan no Pārdaugavas Mūzikas un Mākslas skolā tapušajiem darbiem (skolotāja māksliniece Kristīne Lazdāne), kuros ļoti jauni autori rādījuši pilsētas apbūves nākotnes vīzijas, gan no Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā radītajiem mākslas darbiem, gan no Strazdumuižas internātskolas vides izpētes projekta ietvaros vājredzīgu un neredzīgu audzēkņu veidotiem maketiem un zīmējumiem (skolotāja māksliniece Baiba Pika un arhitekte Anda Šteimane) un, protams, arī no darbiem, kas ceļojuši šurp no Igaunijas (nevalstiskā organizācija „Omos”). Īpašu vietu ieņem pieaicinātā jaunā fotogrāfa Ojāra Saulīša fotogrāfijas, kurās, pārsteigta par autora oriģinālo skatījumu, spoguļojas mūsu Rīga un tās iedzīvotāji.

Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Gvido Princis: „Esam gandarīti par jauno pilsētnieku aktīvu iesaistīšanos un interesi par mūsu pilsētas attīstību. Šī izstāde notiek vienlaicīgi ar profesionālo projektu izstādi „Rīgas arhitektūra projektos”, kas ļauj daudzpusīgi aplūkot dažādus priekšstatus, idejas un vīzijas par Rīgas nākotni raugoties gan no speciālistu viedokļa, gan no jauniešu skatu punkta.”

Izstādes atklāšanā aicināti piedalīties: jaunie mākslinieki no Latvijas un Igaunijas, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Gvido Princis, skolu direktori un pedagogi, organizācijas „Omos” pārstāvji no Tallinas.

Tapšanas vēsture un organizatori: šī izstāde tapusi starptautiska projekta „Demokrātijas robežu paplašināšana” ietvaros, sadarbojoties Igaunijas nevalstiskajai organizācijai Omos, Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolai un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentam. Šo projektu atbalsta Eiropas Savienības Jaunatnes Komisija un tā mērķis ir pētīt un veicināt bērnu un jauniešu iespējas līdzdarboties sabiedriski politiskos procesos, tajos iesaistoties arī ar mākslas un žurnālistikas līdzekļu palīdzību. Izstādes „Mana pilsēta un tās iedzīvotāji” mērķis ir rādīt jauno pilsētnieku skatījumu uz dzimtās pilsētas attīstību.

Papildus informācija: Vilnis Heinrihsons, Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas (www.ars.lv) pedagogs un projektu vadītājs, tālr. 67283993, e-pasts: vilnis.heinrihsons@ars.lv .

RD Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību vadītāja Marija Ābeltiņa

0 Patīk
1266 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts