Turpinās iedzīvotāju sanāksmes apkaimēs par jauno Rīgas teritorijas plānojumu

Ir uzsākts darbs pie jaunā Rīgas teritorijas plānojuma, tādēļ iedzīvotāji aicināti piedalīties un izteikt savu viedokli un ierosinājumus Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta rīkotajās apkaimju sanāksmēs, kas norisināsies līdz šā gada 3.decembrim.

Kopš 30.septembra jau notikušas trīs sanāksmes, apvienojot Skanstes, Pētersalas-Andrejsalas apkaimes, Kleistu, Imantas un Zolitūdes apkaimes un Dzirciema, Iļģuciema un Zasulauka apkaimes.
Šajās sanāksmēs tiek sniegta informācija par teritorijas plānojumu un galvaspilsētas stratēģijas līdz 2030.gadam projektu, un to laikā rīdzinieki tiek iepazīstināti arī ar apkaimju aptaujas rezultātiem un informēti par iespējām līdzdarboties jaunā Rīgas teritorijas plānojuma izstrādē un stratēģijas projekta apspriešanā.

„Teritorijas plānojums zināmā mērā ir vīzija par to, kā Rīga varētu attīstīties, tāpēc plānojuma izstrādes laikā diskusijas objekts ir tieši ilgtermiņa attīstības redzējums, akcentējot apkaimes mērogu, jo šajā mērogā mēs labāk varam izprast un izjust pilsētas telpu ,” skaidro Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Dzintars Balodis.

Sanāksmēs iedzīvotāji var ne tikai izteikt savus ierosinājumus un paust viedokli par ikdienu savā ielā vai apkaimē, bet saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem. Tā kā jaunais Rīgas teritorijas plānojums vēl tikai top, pilsētas teritorijas plānotājiem ir ļoti būtiski iepazīties ar iedzīvotāju vēlmēm un nākotnes vajadzībām – mācību iestādēm, pilsētas apgaismojumu, sabiedriskā transporta pieejamību, autostāvvietām, veikaliem, atpūtas vietām un citiem svarīgiem priekšlikumiem.

Visās notikušajās apkaimju sanāksmēs iedzīvotāji ļoti aktīvi izteica savus priekšlikumus, kā arī uzdeva jautājumus Rīgas domes speciālistiem. Skanstes, Pētersalas-Andrejsalas apkaimēs dzīvojošie rīdzinieki sanāksmes laikā interesējās par dzelzceļu un brīvajām ostas teritorijām, kā arī izteica priekšlikumus ostas darbībai, ierosinot izveidot barjeru gar dzelzceļu trokšņa slāpēšanai un brīvo teritoriju sakopšanu talkās. Lai uzlabotu vidi savā apkaimē, iedzīvotāji labprāt vēlētos vairāk apzaļumotās teritorijas ar parkiem.

Savukārt Kleistu, Imantas un Zolitūdes apkaimju sanāksmē tika noskaidrots, ka iedzīvotāji vēlas uzlabot ielu apgaismojumu un labiekārtot pagalmus, jo tas ir svarīgs drošības un labsajūtas aspekts dzīvošanai jebkurā apkaimē. Sanāksmes dalībnieki uzteica sabiedriskā transporta infrastruktūru un izteica atbalstu jaunu ēku būvniecībai, jo to atļauj vairākas neizmantotās teritorijas apkārtējās apkaimēs.

Dzirciema, Iļģuciema un Zasulauka sanāksmes apmeklētāji norādīja uz nepieciešamību pēc papildus sabiedriskā transporta joslas, papildus luksoforiem vai citiem risinājumiem, kas mazinātu ik rīta sastrēgumus.

Kopumā iedzīvotāji ir apmierināti ar dzīvi savā apkaimē, norādot, ka viss nepieciešamais pilnvērtīgai dzīvošanai atrodas savā vai tuvākajā apkaimē, uzsverot tādas apkaimes pozitīvās iezīmēs kā kluss un mierīgs rajons, apzaļumotas teritorijas un laba sabiedriskā transporta satiksme.
Apkaimju sanāksmes turpināsies līdz šā gada beigām, tādēļ ikviens Rīgas iedzīvotājs tiek aicināts piedalīties turpmākajās tikšanās reizēs!

Sākums visām sanāksmēm plkst. 18.00!

10.oktobrī par Āgenskalna, Torņakalna, Ķīpsalas un Salas apkaimēm Rīgas 53.vidusskolā, ēkā Melnsila ielā 6;
15.oktobrī par Atgāzenes, Ziepniekkalna, Bišumuižas un Katlakalna apkaimēm Rīgas 47.vidusskolā, Skaistkalnes ielā 7;
17.oktobrī par Bieriņu, Pleskodāles, Mūkupurva, Beberbeķu un Šampētera apkaimēm Rīgas Mūzikas internātvidusskolā, Kalnciema ielā 118;
22.oktobrī par Buļļu, Daugavgrīvas, Bolderājas, Voleru un Spilves apkaimēm Rīgas 33.vidusskolā, Stūrmaņu ielā 23.

Sanāksmju grafiks un sīkāka informācija atrodama Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta mājas lapas sadaļā Jaunais Rīgas teritorijas plānojums.

Iedzīvotāji var iesniegt savus priekšlikumus arī elektroniski, sūtot tos uz e-pastu sin@riga.lv vai, aizpildot elektronisko formu Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta mājas lapas sadaļā Jaunais Rīgas teritorijas plānojums „Uzdot jautājumu

Rīgas domes
Pilsētas attīstības departaments
Tālrunis: 67012916; 26569932
pr.pad@riga.lv

0 Patīk
1334 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts