Veicina kino nozares un saistīto pakalpojumu atpazīstamību Ziemeļamerikā

Turpinot īstenot starptautisko projektu par kino nozares attīstību Latvijas, Igaunijas un Somijas reģionos “North Star Film Alliance”, šoruden producente un aģente no Ziemeļamerikas Eleonora Granata Jenkinson viesojās visās trīs partnervalstīs, to vidū arī Latvijā, lai uzzinātu un iepazītu reģiona servisa un lokāciju piedāvājumu kino ražošanas nozarei.

Vizītes laikā Latvijā aģente iepazina kino uzņemšanai nepieciešamo infrastruktūru, pieejamos resursus un lokācijas Rīgā un ārpus tās. Eleonora Granata Jenkinson tikās arī ar nozares profesionāļiem nacionālā un reģionālā līmenī, kā arī kino un servisa producentiem, kas aģenti nodrošināja ar plašu informācijas klāstu par Latvijas un Rīgas piedāvājumu, ko nodot tālāk producentiem ASV un Kanādā.

Eleonora Granata Jenkinson: “Latvija un Rīga mani pozitīvi pārsteidza un, neslēpšu, pārspēja visas manas gaidas. Man nebija ne jausmas par šeit ietverto potenciālu. Ne velti filmu ražošanas nozarē kā viens no efektīvākajiem ārvalstu projektu piesaistes rīkiem tiek uzskatītas tieši FAM (no angļu valodas vārda “familiarization” jeb iepazīstināšana) tūru organizēšanas, kas ļauj filmu ražotājiem pārliecināties par plānotajiem projektiem nepieciešamo lokāciju, resursu un infrastruktūras pieejamību attiecīgajā valstī. Iegūtā pārliecība apvienojumā ar cilvēcisko faktoru, pavadot laiku un veidojot attiecības ar vietējiem nozares profesionāļiem, ļauj attiecīgā brīdī pieņemt vajadzīgos lēmumus par labu vienai vai citai valstij.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta galvenā projektu vadītāja Laura Frinberga-Tuklere:
Rēķinoties ar pieejas atšķirībām projekta divos galvenajos tirgos: rietumos Ziemeļamerikā, un austrumos – Āzijā, esam gandarīti, ka izdevies piesaistīt aģentus no diviem lieliem filmu ražošanas tirgiem, lai, balsoties viņu zināšanās un izveidotajos kontaktos attiecīgajos mērķa tirgos, maksimāli efektīvi veiktu reģiona, tajā skaitā Latvijas un Rīgas atpazīstamības veicināšanu ārvalstu filmu producentu un lēmumu pieņēmēju vidū. Nenoliedzami, arī pašu aģentu tiešā saskarsme ar reģionu veicina maksimālu izpratni par mūsu piedāvājumu, tālāk runājot ar potenciālajiem klientiem. Lai gan epidemioloģiskā situācija ieviesusi izmaiņas projekta sākotnējos plānos, ceram, ka līdzīgu programmu varēsim īstenot arī ar aģentiem no Japānas – kompāniju “AX-ON”.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments kopš pagājušā gada sākuma ir viens no sadarbības partneriem projektā “North Star Film Alliance”. Tā mērķis ir palielināt eksportu Igaunijas, Latvijas un Somijas filmu ražošanas nozarē, iepazīstināt ar reģionu, izstrādāt un īstenot starptautiskā mēroga mārketinga stratēģiju, apvienojot visu partneru stiprās puses un priekšrocības.

Projekta “North Star Film Alliance” tiek finansēts ar INTERREG Centrālās Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas atbalstu, un aktivitātes turpināsies līdz 2021. gada oktobrim.

0 Patīk
197 Skatīts

Komentēt

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter message.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts