Veicinām reģiona atpazīstamību filmu ražošanas nozarē

No 14.- 25. maijam Francijā norisinās ikgadējais, Starptautiskais Kannu filmu festivāls “Marché du Film – Festival de Cannes”, kurā Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Nacionālo Kino centru, Latvijas Pasākumu producentu asociāciju, Igaunijas un Somijas projekta partneriem, šogad kopīgiem spēkiem veicinām Ziemeļu reģiona atpazīstamību filmu ražošanas nozarē, cita starpā iepazīstinot filmu nozares profesionāļus un lēmumu pieņēmējus arī ar projektu “North Star Film Alliance”, kura ietvaros Rīga, Tallina un Helsinki izstrādā vienotu, starptautiska mēroga mārketinga stratēģiju reģiona atpazīstamībai un ārvalstu projektu piesaistei.

Projekta “North Star Film Alliance” mērķis ir būtiski palielināt ārvalstu filmu projektu un finansējuma pieplūdumu Latvijas, Igaunijas un Somijas filmu ražošanas nozarē. Projekta uzdevums ir izstrādāt un īstenot starptautiska mēroga mārketinga stratēģiju, apvienojot visu partnervalstu filmu industrijas stiprās puses un priekšrocības, kā arī līdzsvarojot reģionālo atbalsta sistēmu. Projekts sekmēs arī jaunu investīciju piesaisti Rīgas pilsētā.

Vizītes ietvarosDžonatans Olsbergs (Jonathan Olsberg) pirmo reizi klātienē iepazīstināja “North Star Film Alliance” projekta partnerus un nozares speciālistus ar reģiona konkurētspējas analīzi. Džonatans Olsbergs projekta ietvaros ir veicis pētījumu par visu triju (Latvijas, Igaunijas, Somijas) projektā iesaistīto valstu piedāvājumu filmu industrijas jomā. Olsbergs ir izanalizējis esošo situāciju, kā arī norādījis uz to, kas būtu jāuzlabo, lai veicinātu mūsu reģiona konkurētspēju starptautiskā mērogā. Uz šī pētījuma pamata ir plānots izstrādāt vienotu, starptautiska mēroga mārketinga stratēģiju reģiona atpazīstamībai un ārvalstu projektu piesaistei.  

Projekta vadošais partneris ir Igaunijas filmu ražošanas eksporta alianses fonds (Foundation Estonian Film Production Export Alliance), bet projekta partneri ir Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments un Helsinku pašvaldība.

Papildu info. par projektu: https://www.rdpad.lv/portfolio/north-star-film-alliance/

0 Patīk
1279 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts