Aicina uz sanāksmi par Mūkusalas ielas krasta promenādes attīstību

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments aicina iedzīvotājus, uzņēmējus, ekspertus, kā arī citas iesaistītās puses uz diskusiju par Mūkusalas krasta promenādes attīstību, kas notiks šā gada 16. septembrī, no plkst.17:00 līdz 20:00 Latvijas Nacionālās Bibliotēkas telpās.

Tuvākajā nākotnē Rīgas dome uzsāks teritorijas revitalizācijas darbus Mūkusalas ielas krasta promenādes posmā no Akmens līdz Salu tiltam, tādēļ iedzīvotāji ir aicināti iepazīties ar Mūkusalas promenādes revitalizācijas un attīstības ieceri, kā arī iesaistīties promenādes attīstības plānošanā, lai tā iegūtu jaunu un daudzsološu lomu gan Torņakalna, gan visas Rīgas pilsētas attīstībā. Sanāksmes gaitā būs iespēja piedalīties  darba grupās un diskusijā par pilsētas iedzīvotāju vajadzībām un iespējamajiem promenādes attīstības scenārijiem, apspriežot plašu jautājumu loku – atpūta un uzturēšanās promenādes krastā, pārvietošanās, sasniedzamība un drošība, aktīvā atpūta un fiziskās aktivitātes krastmalā, kā arī sasaiste ar vietējās nozīmes objektiem un citi jautājumi.

Tā kā Mūkusalas promenādei ir ainaviska un kultūrvēsturiska nozīme pilsētā, šo teritoriju rekonstrukcijas ietvaros paredzēts veidot par atpūtas un kultūras pasākumu norišu vietu, kā arī nodrošināt tajā gājējiem brīvu, ērtu un drošu pārvietošanos estētiski augstvērtīgā pilsētvidē. Svarīga vieta šajā procesā atvēlēta Rīgas centra Daugavas telpas un krastmalas posmu labiekārtošanai, veidojot publisko ārtelpu ar skatu punktiem un laukumiem gan dažādos līmeņos, gan dažādās sezonās.

Mūkusalas iela atrodas Daugavas kreisā krasta lejastecē, posmā starp Akmens tiltu un turpinās līdz pat Bauskas ielai, aptuveni 18 ha platībā. Tās garums ir aptuveni 3,4 km un tā ir viena no pilsētas maģistrālās nozīmes ielām ar salīdzinoši intensīvu autotransporta noslodzi. Padomju laikos šajā Daugavas pusē atradās Rīgas radiorūpnīca „Radiotehnika”. Tā rezultātā šobrīd ielas ainavisko veidolu diktē rūpnieciska rakstura apbūve, intensīva autotransporta noslodze, retināta apdzīvotības struktūra un relatīvi degradēta teritorija ap daļēji aizbērto Kīleveina grāvi. Neskatoties uz to, Mūkusalas iela ir daļa no Rīgas pilsētas vēsturiskā centra, kurai piešķirts valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa statuss. Turklāt tā atrodas arī UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma sarakstā. Tādējādi Mūkusalas promenādes nākotnes attīstībai ir daudzi nozīmīgi priekšnoteikumi.

Pieteikšanās sanāksmei notiek reģistrējoties mājas lapā: http://webanketa.com/forms/64rkec9s6cqp4dv274w3edk5

Plašāka informācija par sanāksmi: Jana Grīnhofa, 67105902; 27897353; jana.grinhofa@riga.lv

1 Patīk
4795 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts