Šodien, 5.septembrī, Rīgas dome sadarbībā ar Swedbank izsludina šī gada grantu programmas “Atspēriens” konkursa otro kārtu, lai turpinātu atbalstīt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību Rīgā. Konkursa otrajā kārtā pieejamais grantu apjoms ir vairāk nekā 47 000 latu. Vienai idejai iespējams saņemt līdz pat 8 000 latu sākotnējo biznesa izmaksu segšanai. Jaunie uzņēmēji aicināti iesniegt pieteikumus „Atspēriena” konkursam līdz 5.oktobrim plkst. 15.00.

”Aicinu jaunos uzņēmējus izmantot šo iespēju „atsperties”, lai realizētu savas ieceres un tādā veidā veicinātu ne tikai sava uzņēmuma, bet arī pilsētas izaugsmi”, saka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

“Mēdz teikt, ka produkts vai pakalpojums jārada, pirms sabiedrība apzinās vajadzību pēc tā. Tāpēc aicinu radīt inovatīvas un dzīvotspējīgas idejas un būt ambicioziem to īstenošanā”, uzsver Swedbank valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis.

Pirmajā šī gada “Atspēriena” kārtā tika iesniegts rekordliels pieteikumu skaits – 116 uzņēmējdarbības projektu idejas, no kurām astoņas perspektīvākās saņēma finansējumu Ls 50 733,88 apmērā. Plānots, ka arī otrā konkursa laikā tiks atbalstīts līdzīgs ideju skaits par atlikušo šī gada grantu programmas finansējumu Ls 47 266,12. Konkursā iespējams saņemt finansiālu atbalstu līdz pat 8 000 latu uzņēmējdarbības uzsākšanai vai paplašināšanai.

Arī šogad grantu programma „Atspēriens” turpinās piedāvāt ne tikai finansiālu atbalstu uzvarētājiem, bet arī jaunas zināšanas ikvienam interesentam, organizējot bezmaksas seminārus par uzņēmējdarbībā svarīgām tēmām.

Kopš 2009.gada Rīgas domes un Swedbank grantu programmā “Atspēriens” atbalstītas 77 uzņēmējdarbības idejas, piešķirot kopējo līdzfinansējumu Ls 364 355,59 apmērā. Šo gadu laikā konkursam iesniegtas vairāk nekā 700 idejas.

Konkursam, atbilstoši nolikumam, var pieteikties privātpersonas vai komersanti, kas reģistrēti ne ilgāk kā divus pilnus gadus. Konkursa pieteikumus izvērtēs atbilstoši iepriekš izstrādātiem vērtēšanas kritērijiem – galvenokārt pēc biznesa idejas ilgtermiņa dzīvotspējas un oriģinalitātes. Kā prioritārie virzieni noteikti transports, tūrisms, ražošana (jo īpaši: biotehnoloģija, ķīmija un farmācija, elektronikas un elektrotehnikas ražošana, metālizstrādājumu ražošana) informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, profesionālie un zinātniski tehniskie pakalpojumi, izglītība. Uzņēmējiem, kas saņems augstāko punktu skaitu, tiks izteikts piedāvājums slēgt līgumu par granta piešķiršanu. Programmas ietvaros tiks daļēji (līdz 75%) atbalstīti tādi jauno komersantu izdevumi, kas saistīti ar specifiskas tehnikas un licenču iegādi, grāmatvedības vai juridisko pakalpojumu apmaksu, interneta mājas lapas izstrādi, darbinieku apmācību u.tml. Vienam uzņēmumam pieejamā granta maksimālais apjoms ir 8 000 latu.

Uzņēmēji aicināti pieteikties grantu programmas “Atspēriens” konkursam līdz šī gada 5.oktobrim plkst. 15.00. Konkursa pieteikumus jāiesniedz Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā, Rīgā, Amatu ielā 4, 413. kabinetā. Informācija par semināriem un plašāka informācija par grantu programmu pieejama www.atsperiens.lv, kur sadaļā „saistītie dokumenti” iespējams lejupielādēt arī konkursa nolikumu un pieteikuma veidlapas.

Grantu programmas „Atspēriens” aktualitātēm iespējams sekot līdzi arī sociālajā vietnē Twitter – kontā @Atsperiens. Grantu programmu “Atspēriens” administrē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments.

Papildu informācija:

Mārtiņš Pakalniņš,
Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta
Projektu vadības pārvaldes
Investīciju nodaļas galvenais projektu vadītājs
martins.pakalnins@riga.lv
Tālr. 67012874

Kristīne Jakubovska
Swedbank
Preses sekretāre
Tālr.: 67444560, 29128208
kristine.jakubovska@swedbank.lv

0 Patīk
1282 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts