Apspriež idejas trīs Rīgas apkaimju iekšpagalmu labiekārtošanai

No 6. līdz 8. jūlijam Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta un ainavu darbnīcas “ALPS”  eksperti kopā ar iedzīvotājiem pārrunāja izstrādātos publiskās ārtelpas labiekārtošanas risinājumus Maskavas forštates, Zolitūdes un Sarkandaugavas apkaimēs.

Apkaimju iedzīvotājiem un citiem interesentiem improvizētā izstādē bija iespēja apskatīt piedāvātās idejas un uzdot jautājumus to autoriem un ekspertiem, kā arī paust  viedokli par projekta dalībnieku radītajiem risinājumiem teritoriju attīstībai tuvākajā nākotnē.

Zolitūdes topošajā parkā starp  deviņstāvu namiem tiek piedāvāts ierīkot romantiskas nojumes, bērnu zonu, kā arī atpūtas stūri ar āra trenažieriem un pastaigu ceļu. Savukārt Sarkandaugavas Ozolaines parkā plānots ierīkot jaunu celiņu un apgaismojumu sistēmu, kā arī atjaunot basketbola laukumu. Bet Maskavas forštatē taps terašveidīga atpūtas zona, kā arī urbānais dārzs, kura ierīkošanā un uzturēšanā varēs piedalīties paši iedzīvotāji.

Svarīgi uzsvērt, ka piedāvātie iekšpagalmu labiekārtošanas risinājumi radīti, ņemot vērā iedzīvotāju paustās vēlmes un apzinātās vajadzības. Projektā iesaistīti arī biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” un Rīgas Tehniskās universitātes studenti, augstskolu mācībspēki, kuri profesionālu arhitektu un ainavu arhitektu vadībā kopā ar Rīgas pašvaldības speciālistiem pētīja iespējas uzlabot dzīvojamo vidi un ārtelpu izvēlētajās vietās, uzklausīja iedzīvotāju vēlmes un izstrādāja labiekārtojuma un teritoriju attīstības priekšlikumus,” pauda Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta projektu vadītāja Laura Kļaviņa.

Atbilstošākie risinājumi izvēlēti, ņemot vērā gan iedzīvotāju, gan ekspertu viedokli.

Iecerēts, ka trīs Rīgas apkaimju iekšpagalmu labiekārtošana sāksies jau šajā rudenī. Apkaimju labiekārtojuma un teritoriju attīstības projekti tiek finansēti no Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda.

Vairāk par projektu “Daudzfunkcionālas publiskās ārtelpas attīstība Rīgas pilsētas apkaimēs” lasiet šeit: https://www.rdpad.lv/portfolio/daudzfunkcionalas-publiskas-artelpas-attistiba-rigas-pilsetas-apkaimes/

Iedzīvotāju tikšanās par publiskās ārtelpas attīstību Rīgas pilsētas apkaimēs

0 Patīk
427 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts