Ārvalstu pašvaldības un lielie privātie uzņēmumi izrāda interesi par Rīgas pilsētas attīstību

Vakar, 30.augustā Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā viesojās Norvēģijas pilsētas Tonsbergas municipalitātes pārstāvji. Norvēģu arhitektus, plānotājus, komunālo dienestu un citu nozaru speciālistus – kopumā 33 pašvaldības pārstāvjus – interesēja Rīgas pilsētas attīstības plānošana, izaicinājumi, jaunie projekti un iespējas tos attīstīt ekonomiskās krīzes režīmā.

Norvēģu kolēģi atzinīgi novērtēja Rīgas vēsturiskā centra UNESCO zonas attīstības un saglabāšanas plānošanas procesus, kā arī dalījās savā pieredzē kultūrvēsturisko vērtību un moderno attīstības tendenču sabalansēšanas jautājumos.

Šonedēļ vēl plānota tikšanās ar vienu no vadošajiem Ziemeļeiropas uzņēmumiem transporta analīzes, politikas un ekonomikas jomā „WSP Analysis & Strategy” no Zviedrijas. Vizītes mērķis ir iegūt plašāku informāciju par Rīgas pilsētas attīstības un stratēģiskās plānošanas aktualitātēm, un jo īpaši attiecībā un transporta plānošanas jomu. Savukārt Pilsētas attīstības departamenta speciālistiem būs iespēja uzklausīt Zviedru speciālistu prezentāciju par interesantākajiem un sarežģītākajiem projektiem, ar kuriem pēdējā laikā nodarbojas šis uzņēmums, tādējādi paplašinot redzesloku un gūstot vērtīgu pieredzi darbā ar Rīgas projektiem.

Savukārt nākamnedēļ Pilsētas attīstības departamentu apmeklēs divas Nīderlandes Satiksmes, sabiedrisko darbu un ūdens pārvaldes ministrijas pārstāvju delegācijas, kuras papildus Rīgai apmeklē arī Tallinu un Sanktpēterburgu. Vienas delegācijas galvenā interese ir saistībā ar lielu infrastruktūras projektu sagatavošanu un attīstību (tai skaitā lēmumu pieņemšanas process, finansēšanas risinājumi, iepirkumu organizācija), īpašu interesi izrādot par pašreiz Baltijas valstīs lielākā transporta infrastruktūras projekta virzību – Rīgas Ziemeļu transporta koridoru. Savukārt, otras delegācijas galvenā interese saistās ar jūrniecības un ostu atīstības jautājumiem, tai skaitā no pilsētas pašvaldības stratēģiskās plānošanas perspektīvas.

Ārvalstu delegāciju uzņemšana, prezentējot pilsētas plānošanas  pieredzi un nozīmīgus pilsētas attīstības projektus, ir viena no Pilsētas attīstības departamenta funkcijām. Katru mēnesi departamentu apmeklē vidēji 2-3 ārvalstu delegācijas.

Sekojiet līdzi Pilsētas attīstības departamenta ziņām mājas lapā www.rdpad.lv un Tvitera sociālajā vietnē – http://twitter.com/rdpad .

0 Patīk
1397 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts