„Atspēriena” grantu saņem septiņas uzņēmējdarbības idejas

Šodien paziņoti septiņi Rīgas domes un AS „Swedbank” kopīgi rīkotās grantu programmas „Atspēriens” uzvarētāji, kuriem piešķirts finansējums biznesa ideju īstenošanai un attīstībai 35,5 tūkstošu latu apmērā.

„Esmu gandarīts, ka jau piekto gadu pēc kārtas Rīgas dome sadarbībā ar „Swedbank” ir radusi iespēju atbalstīt jaunos uzņēmumus Rīgā. Kā zināms, šis ir jau devītais „Atspēriena” konkurss, kurš ir palīdzējis uzsākt vai attīstīt savas uzņēmējdarbības idejas –  ar prieku varam secināt, ka Rīgā uzņēmīgu cilvēku nav kļuvis mazāk! Aicinu jaunos uzņēmējus startēt atkal nākošajā „Atspēriena” konkursā, kas plānots jau šī gada rudenī!” – saka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

„Šogad grantu programmā „Atspēriens” esam saņēmuši vairāk nekā 200 pieteikumu uzņēmējdarbības attīstībai un īstenošanai. Tas rāda – ideju ir daudz. Diemžēl bieži klupšanas akmens jaunajiem uzņēmējiem ir biznesa idejas prezentācija un lēmumpieņēmēju pārliecināšana par tās konkurētspēju. Lai tas nekļūtu par šķērsli inovatīvu un ilgtermiņā dzīvotspējīgu ideju realizēšanai, aicinu ikvienu izmantot „Swedbank” Uzņēmējdarbības kompetences centra un Rīgas domes piedāvātās iespējas ideju kaldināšanai,” atzīmē Māris Mančinskis, „Swedbank” valdes priekšsēdētājs Latvijā.

Jaunākās grantu programmas „Atspēriens” atbalstītās uzņēmēju idejas un tām piešķirtā granta izlietojuma mērķi: dārzeņu maizes ražošana (SIA „Smartfoody”) – ražošanas iekārtu iegāde; brīvā laika apģērba izgatavošana autortehnikā (SIA „BLANKBLANK”) – ražošanas iekārtu iegāde, mājaslapas izstrāde, specifisku datorprogrammu iegāde; digitālais žurnāls LILLA (SIA „SS Media Room”) – digitālās publicēšanas platformas nodrošināšana, preču zīmes reģistrācija, iekārtu iegāde, grāmatvedības un juridiskie pakalpojumi, personāla apmācības; ekoloģiski tīra kaņepju auduma mājas tekstila preču „KICHI home” ražošana (Zane Verika) – ražošanas iekārtu iegāde; DriveWizMe mobilā aplikācija (SIA „DriveWiz”) – iekārtu iegāde, programmatūras izstrāde, grāmatvedības pakalpojumi; kinoteātris „BIZE” (Māris Prombergs) – iekārtu iegāde, telpu labiekārtošana kino vajadzībām, mājas lapas izstrāde, grāmatvedības pakalpojumi, darba drošības apmācības; vakuumā kaltētu ogu un augļu ražošana (Elīna Veidemane) – iekārtu iegāde.

Rīgas domes un AS „Swedbank” grantu konkurss „Atspēriens” šogad notiek jau piekto gadu, tā mērķis –  veicināt jauno uzņēmumu attīstību. Kopš 2009. gada atbalstīta 91 uzņēmējdarbības ideja. Programmas kopējais budžets, ieskaitot 2013. gadu, ir 500 tūkstoši latu. Piešķirto grantu līdz pat 8 tūkstošiem latu apmērā jaunie uzņēmēji var izmantot specifiskas tehnikas un licenču iegādei, grāmatvedības un jurista-konsultanta pakalpojumu apmaksai, interneta mājas lapas izstrādei, kā arī citu biznesa izmaksu segšanai. Šogad grantu programmā „Atspēriens” pieejamais budžets ir 98 000 latu. Rīgas dome sadarbībā ar AS „Swedbank” turpina piedāvāt gan finansiālu atbalstu konkursa uzvarētājiem, gan jaunas zināšanas bezmaksas semināros par uzņēmējdarbībā svarīgām tēmām, kas būtiskas ikvienas labas idejas īstenošanai.

Papildinformācija: Mārtiņš Pakalniņš, Pilsētas attīstības departamenta Projektu vadības pārvaldes Investīciju nodaļas galvenais projektu vadītājs, tālr. 67012874, e-pasts: Martins.Pakalnins@riga.lv un Kristīne Jakubovska, AS „Swedbank” preses sekretāre, e-pasts: Kristine.Jakubovska@swedbank.lv

0 Patīk
1268 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts