Šodien paziņoti septiņi Rīgas domes un Swedbank kopīgi rīkotās grantu programmas „Atspēriens” uzvarētāji, kuriem piešķirts finansējums biznesa ideju īstenošanai un attīstībai. „Atspēriena” otrajai kārtai šogad tika iesniegtas 96 uzņēmējdarbības projektu idejas, no kurām septiņas dzīvotspējīgākās saņēmušas finansējumu Ls 39 835,92 apmērā.

„Noslēdzot jau ceturto „Atspēriena” gadu un astoto veiksmīgi noritējušo „Atspēriena” konkursu, vēlos izteikt atzinību par interesantajiem pieteikumiem un par mērķtiecību, lai piedalītos šajā konkursā un pierādītu savas idejas dzīvotspēju. Novēlu ar tādu pašu apņēmību, aizrautību un radošumu īstenot savus plānus dzīvē ”, saka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

„Esmu gandarīts, ka šogad grantu programmā “ATSPĒRIENS” esam saņēmuši vairāk kā 200 pieteikumus uzņēmējdarbības attīstībai un īstenošanai. Tas rāda – ideju ir daudz. Diemžēl bieži klupšanas akmens jaunajiem uzņēmējiem ir biznesa idejas prezentācija un lēmumpieņēmēju pārliecināšana par tās konkurētspēju. Lai tas nekļūtu par šķērsli inovatīvu un ilgtermiņā dzīvotspējīgu ideju realizēšanai, aicinu ikvienu izmantot Swedbank Uzņēmējdarbības kompetences centra un Rīgas domes piedāvātās iespējas ideju kaldināšanai,” atzīmē Māris Mančinskis, Swedbank valdes priekšsēdētājs Latvijā.

Jaunākās grantu programmas „Atspēriens” atbalstītās uzņēmēju idejas un tām piešķirtā granta izlietojuma mērķi:

  • Paletes aptīšanas pusautomātiskā iekārtas PWM-1650 ražošana (SIA “Saprana”) – metālapstrādes iekārtu iegāde, moduļa noliktavas iegāde, mājas lapas modernizācija, grāmatvedības pakalpojumi, iekārtas prototipa uzlabošana, iekārtas izcelsmes sertifikāta iegūšana, darbinieku apmācība.
  • Ekskluzīvu sojas vaska sveču ražošana vintage stilā (SIA “Vintage Candella”) – iekārtu un plauktu iegāde, mājas lapas uzlabošana, grāmatvedības un juridiskie pakalpojumi.
  • Karstās vulkanizācijas preses konveijeru lentu (1600mm) remontam konstruēšana un izgatavošana (SIA “Beltserviss”) – iekārtas mezglu izgatavošana, iekārtas montāža un pārbaude.
  • Profesionālu mazbudžeta sporta mājas lapu būvētājplatformas izstrāde interneta vidē (SIA “SPORTROCKET.net”) – iekārtu iegāde, interneta mājas lapas izveide, grāmatvedības, tulkošanas un juridiskie pakalpojumi, specifiskas datorprogrammas un lietošanas video instruktāžas izstrāde.
  • Siltumakumulējošu krāšņu ražošana (SIA “Peters Stoves”) – iekārtu iegāde, krāsns moduļu formu izgatavošana, plauktu sistēmu iegāde, grāmatvedības pakalpojumi.
  • Sporta un izklaides TV kanāla iSPORTS TV izveide (SIA “Best4team”) – iekārtu iegāde.
  • Interneta portāla sievietēm www.kolaivelk.lv attīstība (SIA “Kolaivelk.lv”) – mājas lapas modernizēšana, statistikas datu abonēšana, iekārtu iegāde, grāmatvedības pakalpojumi, datorprogrammu iegāde, mobilās aplikācijas izstrāde, apmācības.

Rīgas domes un Swedbank grantu konkurss “ATSPĒRIENS” šogad notiek jau ceturto gadu, turpinot veicināt jauno uzņēmumu attīstību. Šobrīd šī ir vienīgā grantu programma Rīgā dibinātiem uzņēmumiem. Kopš 2009.gada atbalstītas 84 uzņēmējdarbības idejas, piešķirot kopējo līdzfinansējumu Ls 406 314,64 apmērā.

Grantu programmas „Atspēriens” aktualitātēm iespējams sekot līdzi mājas lapā www.atsperiens.lv vai sociālajā vietnē twitter – kontā @Atsperiens.

Papildu informācija:

Mārtiņš Pakalniņš
Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta
Projektu vadības pārvaldes
Nacionālā un pilsētas finansējuma projektu nodaļas
uzņēmējdarbības veicināšanas projektu vadītājs
Tālr.: 67012874
E-pasts: Martins.Pakalnins@riga.lv

Kristīne Jakubovska,
„Swedbank” AS
Preses sekretāre
Tālr.: 67444560, 29128208
E-pasts: Kristine.Jakubovska@swedbank.lv

0 Patīk
1363 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts