Augusta Deglava ielas izgāztuvē turpinās rekultivācijas darbi.

Pašlaik 19,3 hektāru platībā notiek atkritumu norakšana un pārvietošana, veidojot atkritumu kalnu, kas šobrīd ir uzbērts jau 70% augstumā no plānotā. Kopumā plānots pārvietot vairāk nekā 900 000 kubikmetru atkritumu. Turpinās arī darbi gruntsūdeņu atsūknēšanas un attīrīšanas sistēmas ierīkošanai.

Plānots, ka pēc kalna izveides tas tiks pārklāts ar pretfiltrācijas māla slāni 50 centimetru biezumā un auglīgās grunts slāni 20 centimetru biezumā, kā arī apsēts ar zāli. No atkritumiem atbrīvotajā teritorijā auglīgās grunts slānis tiks izveidots 15 centimetru biezumā un arī apzaļumots.

Lai nodrošinātu virsūdeņu plūsmas savākšanu un sadalīšanu, tiks izbūvētas divas ievalkas pa atkritumu kalna perimetru. Tāpat projektā paredzēts, ka teritorijā iepretim skolai tiks iestādītas 10 liepas, kā arī tiks izveidoti pieci monitoringa urbumi turpmākai piesārņojuma kontrolei.

Lai novērstu izgāztuves turpmāku ekspluatāciju, kā arī nodrošinātu pretfiltrācijas slāņa nostiprināšanos, apkārt izgāztuves kalnam tiks izveidots žogs.

Lai samazinātu atkritumu negatīvo ietekmi uz vidi, tiks veikta izgāztuves platības samazināšana, tiks izvākti visi bīstamie un lielgabarīta atkritumi tos sastumjot vienā kaudzē un blīvējot, veidojot līdz 35.5 metrus augstu kalnu, kas sākuma stadijā tiks apzaļumots, savukārt vēlāk – pēc kalna stabilizācijas var tikt veidots parks. Nākotnē to būs iespējams izmantot atpūtai un rekreācijas pasākumiem, savukārt ziemas periodā aktīvās atpūtas nodarbībām.

Deglava ielas izgāztuves teritorijā līdz šim projektam netika veikti nekādi labiekārtošanas vai sakopšanas darbi. Tādēļ pēc sabiedriskās apspriešanas rezultātu izvērtēšanas Rīgas domes deputāti 2014.gada 17.jūnijā atbalstīja Deglava ielas izgāztuves rekultivācijas būvniecības ieceri.

Projekta kopējās paredzētās izmaksas ir 8,38 miljoni eiro, no kuriem pusi finansē Rīgas dome, bet otru pusi – Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.

Būvdarbus plānots pabeigt  2015.gada septembrī.

 

kf_rd_es

PROJEKTU „NORMATĪVO AKTU PRASĪBĀM NEATBILSTOŠAS RĪGAS PILSĒTAS AUGUSTA DEGLAVA IELAS IZGĀZTUVES NR.01944/675/PV REKULTIVĀCIJA” LĪDZFINANSĒ EIROPAS SAVIENĪBA.

FINANSĒJUMA SAŅĒMĒJS ŠĪ PROJEKTA IETVAROS IR RĪGAS DOME

Ieguldījums Tavā nākotnē!

0 Patīk
5948 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts