Diskusijas laikā atbalstīti priekšlikumi jaunā Būvniecības likuma projekta izstrādei

Š.g. 8. oktobrī, Rīgas pilsētas būvvalde organizēja apaļā galda diskusiju par pamatnostādnēm jaunajā Būvniecības likuma projektā. Diskusijas laikā secināts, ka būvniecības procesu var saīsināt, samazinot saskaņojumu skaitu, kas jāsaņem būvprojektam pirms būvniecības uzsākšanas, taču vienlaicīgi svarīgi pievērst uzmanību būvprojektu un būvdarbu kvalitātes nodrošināšanai un kontrolei.

Būvniecības procesa dalībnieku pārstāvji – arhitekti, būvnieki, būvinženieri, uzņēmēji – diskusijas laikā atbalstīja Rīgas pilsētas būvvaldes ierosinātās pamatnostādnes jaunā Būvniecības likuma izstrādei.

”Izstrādājot jauno Būvniecības likumu, vienlaicīgi jāpārskata un jāveic labojumi arī citos ar būvniecību saistītajos noteikumos, nodrošinot ne tikai administrēšanas, bet arī būvniecības procesa sakārtošanu atbilstoši iecerētajai būvniecības koncepcijai, tā kopumā skaidri nosakot kārtību būvniecības procesā un to, kādam ir jābūt tā rezultātam,” uzskata Rīgas domes Pilsētas attīstības  komitejas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs.

„Pašvaldībai uzņemoties inženierkomunikāciju pieslēgumu saskaņojumu koordinēšanu, ievērojami samazinātos būvprojekta saskaņošanas laiks būvvaldē, tas nozīmē, ka pašreizējo 12 saskaņojumu vietā būtu viens būvvaldes saskaņojums – lēmums atļaut konkrēto būvniecību zemes gabalā. Mūsu mērķis ir samazināt laiku, kas jāpavada pašvaldībā nepieciešamo dokumentu saskaņošanai pirms būvniecības uzsākšanas.” Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Andis Cinis skaidro pamatnostādnes būtību jaunajam Būvniecības likuma projektam.

 „Latvijas Arhitektu savienībā mēs diskutējam ne tikai par to, kā būvniecības procesa dokumentācijas sagatavošanai varētu saīsināt saskaņošanas laiku, bet arī par to, lai gala produkts – attīstītais būvprojekts – būtu kvalitatīvs un ilgtspējīgs. Anda Ciņa prezentētais priekšlikums projektu saskaņošanai un virzībai ir minimums to pārbaudes posmu aspektā, kas nepieciešams, lai nenodarītu ļaunumu tautsaimniecībai. Mūsu savienība neatbalstīs jebkādu lielāku steigu būvniecības procesā, jo tas var apdraudēt gala produkta kvalitāti un ilgtspējīgumu.” uzsver Andris Kronbergs Latvijas Arhitektu savienības padomes priekšsēdētājs.

Šī gada 8.oktobrī Rīgas domē Rīgas pilsētas būvvalde organizēja atklāto diskusiju ar būvniecības jomā iesaistītajām pusēm, lai apspriestu sagatavoto jauno Būvniecības likuma projektu. Diskusijas laikā savu viedokli par projektu saskaņošanas un speciālistu sertificēšanas kārtību, kā arī sabiedrības iesaisti būvniecības procesā, izteica pārstāvji no Latvijas Arhitektu savienības, Latvijas Būvnieku asociācijas, Latvijas Būvinženieru savienības, Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas, Vides ministrijas, asociācijas „Būvniecības attīstības stratēģiskā partnerība”, A/S „RBSSKALS”, SIA „RE&RE”, biedrības „Sabiedrība par atklātību –  DELNA”, biedrības „Sabiedriskās politikas centrs – PROVIDUS”, kā arī Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departamenta, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) un Rīgas domes deputāti.

Pieaicināto pušu viedokli apkopotā veidā plānots iesniegt Ekonomikas ministrijai, turpmākai jaunā Būvniecības likuma izstrādei.

Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

0 Patīk
1322 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts