No trim Latvijas pilsētām, kas cīnījās par izvirzīšanu Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam 2014. gadā, izvēlēta Rīga, 15. septembrī Eiropas mājā notikušajā preses konferencē paziņoja Eiropas kultūras galvaspilsētas atlases konkursa žūrijas priekšsēdētājs sers Roberts Skots.

Gala lēmumu par žūrijas izvirzītajām Eiropas kultūras galvaspilsētām pieņems Eiropas Savienības (ES) Padome nākamā gada pirmajā pusē. Visticamāk, gan Rīga, gan otra kandidāte – Zviedrijas pilsēta Umea saņems Padomes apstiprinājumu.

Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu piešķir uz vienu gadu. Šajā laikā attiecīgajā pilsētā ir jānodrošina kultūras pasākumu programma, kas atspoguļotu tās kultūru un kultūras mantojumu, iesaistītu kultūras institūcijas, māksliniekus un kultūras darbiniekus no citām Eiropas valstīm ar mērķi izveidot ilgstošu sadarbību, kā arī atspoguļotu pilsētas nozīmi kopējā Eiropas kultūras mantojumā.

Atsaucoties uz daudzu aptaujāto cilvēku idejām, Rīgas pieteiktais projekts ļauj ieraudzīt veidus, kā kultūra var mainīt cilvēku un pilsētas dzīvi, kā kultūra var būt tas drošais spēks, kas spēj pārmaiņu laiku pavērst pozitīvā gultnē. Rīgas izvēlētais programmas projekts paredz paplašināt kultūras pieejamību dažādos Rīgas mikrorajonos, tas paredz iepazīt pilsētu, kas līdz šim palikusi nemanīta, un veicina iedzīvotāju iesaistīšanu savas apkaimes attīstīšanā.

Rīgas pilsēta, piesakot savu dalību konkursā, ir pārliecināta, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas gads ir ne tikai iespēja sniegt iedzīvotājiem spilgtu kultūras notikumu pieredzi, bet tas ir arī mērķis, kas stimulē pilsētas un visas valsts ilgtermiņa un īstermiņa izaugsmi, radošās industrijas

 

0 Patīk
1159 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts