Rīdziniekiem ir pieejama pilsētas stratēģijas uzraudzības sistēma

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, nodrošinot Rīgas pilsētas stratēģijās līdz 2025.gadam ieviešanas uzraudzību, ir izstrādājis datubāzi www.sus.lv. Datu bāze ļauj interesentiem sekot līdzi pilsētas stratēģisko mērķu izpildei.

Datu bāzē www.sus.lv apskatāmi septiņpadsmit definētie Rīgas ilgtermiņa stratēģiskie mērķi, to raksturojošie rādītāji un novērtējums laika griezumā – tendences iepriekšējo četru un viena gada laikā. Datu bāze ir izstrādāta divās sadaļās, no kurām viena kalpo kā atbalsta instruments Rīgas domes darbiniekiem, veicot stratēģijas ieviešanas uzraudzību, savukārt otra ir publiski pieejama jebkuram interesentam.
Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Gvido Princis: „Datu bāzē pieejamā informācija ļauj jebkuram interesentam sekot līdzi, cik lielā mērā Rīgas pašvaldība sasniedz izvirzītos stratēģiskos mērķus, kas ir būtisks solis informācijas pieejamības un sabiedrības līdzdalības nodrošināšanā.”

www.sus.lv apkopota plaša statistiskā informācija par Rīgas pilsētu no Centrālās statistikas pārvaldes datu bāzes, Lursoft, Nodarbinātības Valsts aģentūras materiāliem un citiem, kas ir parocīgs instruments skolnieku un studentu mācību procesā, kā arī dažādu nozaru pētnieciskajā darbā.

Informācija par Rīgas domes un tās struktūrvienību realizētiem pētījumiem, kā arī  statistiskas rādītājiem datu bāzē www.sus.lv pieejama par dažādām nozarēm: ekonomika, finanses, iedzīvotāji, infrastruktūtra, izglītība, pilsētas pārvaldība, pilsētvide, transports, sociālie procesi, vide u.c. Piemēram, „Iedzīvotāju attieksme pret publiski rīkotajiem pasākumiem Rīgā”, „Rīgas pilsētas tēls Latvijas iedzīvotāju skatījumā”, „Skandināvijas un Krievijas tūristu intereses Rīgā” un citi.

Rīgas stratēģija iekļauj Rīgas pilsētas attīstības stratēģiju līdz 2025.gadam un Rīgas attīstības programmu 2006.-2012.gadam. Tā ir apstiprināta 2005.gadā nogalē ar Rīgas domes lēmumu. 2008. gadā Pilsētas attīstības departaments stratēģijas uzraudzības sistēmas (SUS) ietvaros izstrādāja pirmo pārskatu par stratēģijas ieviešanu Rīgas pašvaldībā 2006. un 2007. gadā. Šobrīd tapšanas stadijā atrodas pārskats par 2008. gadu un gada beigās tas būs publiski pieejams. Izstrādājot pārskatus, tiek apkopota Rīgas domes iestāžu un struktūrvienību, kā arī dažādu ārēju institūciju sniegtā informācija un tiek ievietota datu bāzē www.sus.lv.

Datu bāze www.sus.lv pašlaik atrodas testa versijā un visi tās apmeklētāji ir aicināti izteikt savu viedokli un priekšlikumus sadaļā forums.

Marija Ābeltiņa,
RD Pilsētas attīstības departamenta
sabiedrisko attiecību vadītāja,

0 Patīk
2227 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts