Meklēs radošus priekšlikumus sadarbības iespējām ar Āziju

2009.gada 22. un 23.septembrī Rātsnama 508.telpā, Rātslaukumā 1, norisināsies situācijas analīzes un ideju radīšanas aktivitāte “Nākotnes pilsētas spēle” (“Future City Game”) ar mērķi izstrādāt radošus priekšlikumus Rīgas pilsētas sadarbības iespējām ar Āziju. Spēle ir Britu padomes metodoloģija pilsētvides jautājumu risināšanai. To vadīs pilsētsociologs Viesturs Celmiņš.

“Nākotnes pilsētas spēle” ir Britu padomes un pilsētplānošanas jomā atzītu Lielbritānijas organizāciju izstrādāta metodoloģija. Spēles rezultāti tiks prezentēti Rīgas domes pārstāvjiem, uzņēmējiem, valsts institūcijām un citiem interesentiem, kā arī tie tiks izskatīti starptautiskā seminārā Stokholmā, programmas INTERREG IVA projekta „Baltijas palete – Baltijas un Āzijas sadarbības plānošanas kopprojekts „BASAAR“” ietvaros.

Pulcinot kopā uzņēmējus, izglītības, loģistikas, Rīgas domes un tūrisma sfēru pārstāvjus, lietišķās spēles gaitā plānots radīt idejas Rīgas  un Āzijas sadarbības projektiem. Spēles fokuss vērsts uz Rīgai svarīgām izaugsmes jomām: uzņēmējdarbību, izglītību, loģistiku un tūrismu.

Spēles norises laiks: otrdien, 22. septembrī – no plkst. 9:00 līdz 15:00 un trešdien, 23.septembrī – no plkst. 9:00 līdz 14:00 (projektu ideju prezentācijas no plkst. 11:30 līdz 13:30).

Lai arī šodien Rīgas klātbūtne Ķīna un Indija ir minimāla vai neesoša, tomēr šie reģioni pamatoti tiek uzskatīti par jaunajiem pasaules izaugsmes virzītājspēkiem. Plašais Āzijas tirgus paver visdažādākās attīstības iespējas. Līdz ar to pašreiz nepieciešams apkopot līdzšinējo pieredzi un meklēt inovatīvus risinājumus, tai skaitā institucionālo atbalstu, kas ļautu palielināt sadarbības iespējas ar Ķīnu un Indiju.

Ideju radīšanas spēli rīko Britu padome, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments projekta “BASAAR” ietvaros, un uzņēmums Rode&Weiland.

Vairāk informācijas: “Future City Game” spēle – http://www.britishcouncil.org/futurecitygame, Britu padome Latvijā –www.britishcouncil.lv,  Rīgas Domes Pilsētas attīstības departaments –  www.rdpad.lv .

RD Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību vadītāja Marija Ābeltiņa
67012916, marija.abeltina@riga.lv

0 Patīk
1247 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts