Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu projektam „Grīziņkalna kultūrvēsturiskā mantojuma tūrisma potenciāla stiprināšana” Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments piedalīsies Balttour 2011 18. starptautiskajā tūrisma izstādē – gadatirgū 11. – 13.februārī.

Projekta „Grīziņkalna kultūrvēsturiskā mantojuma tūrisma potenciāla stiprināšana” mērķis ir attīstīt Grīziņkalna koka arhitektūras kultūrvēsturisko kompleksu kā starptautiski atzītu nacionālas nozīmes kultūras tūrisma objektu.

Lai veicinātu Grīziņkalna apkaimes kā tūrisma objekta atpazīstamību, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments nodrošinās projekta esošo un plānoto rezultātu prezentāciju „Balttour 2011” 18.starptautiskajā tūrisma izstādē, kas norisināsies no 11. līdz 13.februārim starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Projekta izstādes ekspozīcijā „Koka Rīga”, ikvienam interesentam būs iespēja iepazīties gan ar Grīziņkalna, gan Maskavas priekšpilsētas apkaimes vēsturi un to unikālo vērtību – koka arhitektūru, kā, piemēram, ēku Krāsotāju ielā 12, kuras restaurācija, rekonstrukcija un labiekārtošana tiek veikta projekta ietvaros. Izsmeļoša informācija tiks nodrošināta vēsturnieku stāstījumu veidā, kā arī drukātā un elektroniskā formātā. Izstādē tiks prezentēta projektā rezultātā izveidotā jaunā tīmekļa vietne un virtuālie tūrisma maršruti. Ekspozīcijas apmeklētājiem būs iespēja piedalīties konkursā, pārbaudot savas zināšanas par notikumiem un vērtību bagātajā Grīziņkalna apkaimē, kā arī satikt jau par apkaimes un Mūrnieku ielas simbolu kļuvušo skursteņslauķi, tāpat tiks organizētas īpašas aktivitātes bērniem.

Projekta ieviešana uzsākta 2010.gada 7.aprīlī līdz ar Rīgas domes noslēgto vienošanos ar valsts aģentūru „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” par projekta īstenošanu. Projekta ieviešanu nodrošina Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar Rīgas domes Austrumu izpilddirekciju.

Projekta kopējās izmaksas ir 422 282 lati, 388 425 lati ir projekta attiecināmās izmaksas, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonds finansē 65% no izmaksām (252 282 latus), savukārt Rīgas domes līdzfinansējums ir 35% (136 143 lati). Projektu plānots pabeigt 2012.gada 6.aprīlī.

0 Patīk
1330 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts