Informacija par uzņēmējdarbības vidi galvaspilsētā apkopota vienuviet – www.investeriga.lv

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments izveidojis jaunu mājas lapu www.investeriga.lv, lai informētu ārvalstu uzņēmējus un potenciālos investorus par ekonomisko vidi un uzņēmējdarbības iespējām Rīgā, spēcīgākajām nozarēm un attīstības tendencēm, kā arī sniegt informāciju par plānotajām izstādēm, kurās Rīgas dome plāno piedalās ar stendu, un kontaktus veidojošiem pasākumiem. Viens no mājas lapas uzdevumiem ir iespēju robežās palīdzēt arī vietējiem uzņēmējiem atrast jaunus sadarbības partnerus.

Ārvalstu uzņēmēji un potenciālie investori mājas lapā www.investeriga.lv varēs uzzināt par uzņēmējdarbības uzsākšanu Latvijā, darba likumdošanu, nekustamā īpašuma tirgu, pilna būvniecības procesa shēmu, kā arī izmantojot apkaimju karti un transporta infrastruktūru, atrast piemērotāko apkaimi uzņēmējdarbības veikšanai.

Mājas lapu plānots popularizēt uzņemot ārvalstu uzņēmēju delegācijas, izstādēs, kontaktbiržās, semināros un ārvalstu vizīšu laikā, kā arī plānots sadarboties ar LIAA un Live Riga.

Lai mājas lapa kalpotu par reālu atbalsta instrumentu vietējiem uzņēmējiem, tuvākajā laikā plānots izveidot sadarbības piedāvājumu datu bāzi, kurā Rīgas un ārvalstu uzņēmēji varēs ievietot informāciju, lai uzrunātu potenciālos sadarbības partnerus. Sadarbības piedāvājuma pieteikuma forma būs atrodama mājas lapā, savukārt, jau šobrīd uzņēmēji ir aicināti pieteikt aktuālos sadarbības piedāvājumus, sazinoties ar Pilsētas attīstības departamentu – e-pasts: evija.segleniece@riga.lv

Saskaņā ar Rīgas domes 2010. gada rudenī pasūtīto pētījumu „Rīgas ekonomikas nozaru izvērtējums pilsētas konkurētspējas izvērtēšanai (SIA „Baltijas konsultācijas”), tika noteiktas 6 pilsētas prioritārās nozares, no kurām trīs – ķīmiskā rūpniecība, elektrotehnikas rūpniecība un datoru tehnoloģijas – noteiktas kā stratēģiski prioritāras, bet kā prioritārās nozares noteiktas metālizstrādājumu ražošana, profesionālie un zinātniskie pakalpojumu un izglītība. Lai veicinātu šo nozaru konkurētspēju un investīciju piesaisti, plānoti vairāki uzņēmējdarbību veicinoši pasākumi, kā kontaktbiržas un informatīvi semināri Rīgas sadraudzības pilsētās un stratēģiski svarīgajos tirgos.

RD Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību vadītāja Marija Ābeltiņa

0 Patīk
1327 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts