Ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu tiks realizēta Grīziņkalna koka arhitektūras kultūrvēsturiskā kompleksa atjaunošana. Paredzēts, ka divu gadu laikā Grīziņkalns pārtaps par nacionālas nozīmes kultūras tūrisma objektu.

Projekta „Grīziņkalna kultūrvēsturiskā mantojuma tūrisma potenciāla stiprināšana” mērķis ir attīstīt Grīziņkalna koka arhitektūras kultūrvēsturisko kompleksu kā starptautiski atzītu nacionālas nozīmes kultūras tūrisma objektu.

Projektam 2012.gadā noslēdzoties, ēkas Krāsotāju ielā 12 pirmā stāva vienā daļā plānots izvietot tūrisma uzziņas centru, kurā tiks sniegta informācija par Grīziņkalna apkaimes tūrisma piedāvājumiem: apskates objektiem (ēkām, monumentiem, atpūtas vietām), izstaigājamiem maršrutiem un apkaimes vēsturi. Uzziņas centrs pildīs arī papildus funkciju – darbosies kā kompetences centrs, kas uzkrās informāciju par koka ēku renovāciju un tās metodēm. Papildus pirmajā stāvā paredzēta plaša telpa dažādu publisku pasākumu organizēšanai. Ēkas otrais stāvs tiks izmantots, lai tajā esošajās istabās izveidotu muzeja ekspozīcijas, kurās tiktu parādīta tipiska sadzīve koka ēkās no 1876. līdz 1991.gada.

Tāpat projektā paredzētas vairākas tūrisma veicināšanas aktivitātes – interneta vietnes, tūrisma maršrutu, drukāto un video materiālu izstrāde, kā arī dalība starptautiskā izstādē, tādējādi veicinot Grīziņakalnā paredzētā tūrisma piedāvājuma atpazīstamību. Projekta rezultātā tiks izveidots jauns tūrisma produkts Rīgas vēsturiskajā centrā – „Koka Rīga”.

Projekta ieviešana uzsākta 2010.gada 7.aprīlī līdz ar Rīgas domes noslēgto vienošanos ar valsts aģentūru „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” par projekta īstenošanu. Projekta ieviešanu nodrošina Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar Rīgas domes Austrumu izpilddirekciju.

Projekta attiecināmās izmaksas ir 388 425 lati, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonds finansē 65% (252 282 latus), savukārt Rīgas domes līdzfinansējums ir 35% (136 143 lati). Projektu plānots pabeigt 2012.gada 6.aprīlī.

Grīziņkalna apkaime ar savu unikālo koka apbūvi ir valsts nozīmes kultūrvēsturiskā pieminekļa – Rīgas Vēsturiskā centra – sastāvdaļa.

Vairāk informācijas par projektu: armands.rabovics@riga.lv, 67105565.
RD Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību vadītāja Marija Ābeltiņa

0 Patīk
1221 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts