Rīgas vēsturiskais centrs- UNESCO Pasaules mantojuma vieta

Izdevuma Rīgas vēsturiskais centrs- UNESCO Pasaules mantojuma vieta prezentācija un sabiedrības informēšanas pasākums  par Rīgas vēsturiskā centra jaunā plānošanas procesa uzsākšanu

2017.gada nogalē apritēja 20 gadi, kopš Rīgas vēsturiskā centra iekļaušanas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Ņemot vērā šo nozīmīgo notikumu un turpmākajā Rīgas vēsturiskā centra attīstības plānošanā paredzēto sabiedrības iesaisti, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments organizē sabiedrības informēšanas pasākumu, kurā tiks prezentēts izdevums Rīgas vēsturiskais centrs – UNESCO pasaules mantojuma vieta un sniegta informācija par nākamajos gados iecerētajām attīstības plānošanas aktivitātēm Rīgas vēsturiskā centra teritorijā.

Pasākums uzaicinātajiem speciālistiem, iesaistīto institūciju un mediju pārstāvjiem notiks šī gada 5.jūnijā, Rātslaukumā 1, Rātsnama 5.stāvā no plkst.15:00 līdz plkst.17:00.

Rīgas vēsturiskais centrs – UNESCO pasaules mantojuma vieta izdevums ir veltīts Rīgas vēsturiskā centra iekļaušanas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā gadadienai un tā mērķis ir sniegt sabiedrībai kvalitatīvu informāciju par Rīgas vēsturiskā centra saglabājamajām un aizsargājamajām kultūrvēsturiskajām vērtībām. Šī izdevuma redaktors ir Arhitektūras doktors Jānis Lejnieks.

Pasākuma otrajā daļā Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta speciālisti klātesošos informēs par Rīgas vēsturiskā centra plānošanas procesa iecerēm, kas aizsākas ar triju tematisko plānojumu izstrādi, kurā nozīmīga vieta paredzēta dialogam ar ieinteresētajiem vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas iedzīvotājiem un sabiedrības grupu pārstāvjiem.

Jauna plānošanas dokumenta izstrādi Rīgas vēsturiskajam centram atbilstoši tā saglabāšanas un aizsardzības likuma grozījumiem un aktuālajām attīstības tendencēm iecerēts uzsākt pēc jaunā Rīgas teritorijas plānojuma apstiprināšanas, lai risinātu jautājumus, kas netika aplūkoti Rīgas teritorijas plānojuma izstrādē, kā arī izvērtētu šajā procesā saņemtos iedzīvotāju priekšlikumus par vēsturisko centru un līdzšinējo attīstības plānošanas dokumentu īstenošanas rezultātus. Jau iepriekš ziņots, ka Rīgas dome 2017.gada nogalē pieņēma lēmumus par Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas Publiskās ārtelpas tematiskā plānojuma, Mājokļu attīstības tematiskā plānojuma un Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un attīstības tematiskā plānojuma izstrādi.

 

Pirmie praktiskie sabiedrības iesaistīšanās pasākumi jaunajā plānošanas procesā notiks 12., 13. un 14. jūnijā. Lai piedalīšanās tajos būtu ērtāka ieinteresētajiem apkārtnes iedzīvotājiem, tiks organizēti trīs analogi diskusiju raundi dažādās vēsturiskā centra apkaimēs (lūdzu skat. pievienotajā shēmā) pēc darba laika. Izvēlies sev tuvāko un nāc!

Lai gūtu precīzāku informāciju par turpmāko plānošanas procesu, iespējams pierakstīties uz Rīgas vēsturiskā centra sabiedrības iesaistes pasākumu jaunumiem, rakstot uz: sin@riga.lv.

Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana un iegūtie materiāli tiks publiskoti.

1 Patīk
2875 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts