Izsludināts Jaunā Rīgas centra Torņakalnā pilsētbūvnieciskās vīzijas meta konkurss

Maija beigās izsludināts Jaunā Rīgas centra Torņakalnā, Rīgas domes un Valsts administratīvā kompleksa pilsētbūvnieciskās vīzijas meta konkurss.

Pretendenti savus piedāvājumus varēs iesniegt līdz 3. septembrim.

„Ar Jaunā Rīgas centra projekta palīdzību Rīgas dome vēlas iegūt ne tikai modernu administratīvo kompleksu, bet arī attīstīt Torņakalna teritoriju kopumā, izveidojot jaunas dzīvojamās platības un visiem Rīgas iedzīvotājiem pieejamu publisko telpu ar atpūtas zonām”, norāda Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktors Pēteris Strancis.

Konkursa mērķis ir radīt priekšnoteikumus optimālai konkursa teritorijas attīstībai Torņakalnā, iegūstot 21.gadsimta Jaunā Rīgas centra pilsētbūvniecisko un Rīgas domes un valsts institūciju administratīvā kompleksa arhitektonisko metu. Konkursa rezultātā iegūtais mets kļūs par pamatu detālplānojuma un Jaunā Rīgas centra Torņakalnā būvprogrammas izstrādei. Konkursa teritorijas kopējā platība ir 457 151 m².

Vēsturiski izveidojusies situācija, ka Rīgas domes departamenti un citas struktūrvienības ir izvietotas dažādās Rīgas pilsētas vietās. Lai paaugstinātu pašvaldības darbības efektivitāti un samazinātu izmaksas, kas tieši (transporta izmaksas, telefona sarunu izmaksas u.tml.) un netieši (darbinieku ceļā pavadītais laiks, apgrūtināta komunikācija starp darbiniekiem, informācijas plūsma starp departamentiem u.tml.) rodas departamentu dažādo atrašanās vietu rezultātā, ir pieņemts lēmums apvienot Rīgas domes administrāciju vienā ēkā. Jauno Rīgas domes administratīvo ēku plānots celt ārpus Rīgas centra, veicinot infrastruktūras izveidi neapgūtās teritorijās.

Saskaņā ar Rīgas teritorijas plānojumu 2006.-2018.gadam Jaunā Rīgas centra, Rīgas domes un valsts administratīvā kompleksa izveidošanai noteiktā teritorijas izmantošana ir publiskās apbūves, centru apbūves, tehniskās apbūves un apstādījumu un dabas teritorija. Rīgas domes administratīvā kompleksa realizāciju plānots pabeigt līdz 2013.gadam.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
marija.abeltina@riga.lv
dace.kirke@riga.lv
Tālrunis: 67012916, 29231856

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto autors Juris Kalniņš

0 Patīk
1453 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts