Vakardien, 30.novembrī, nosaukti trīspadsmit Rīgas domes un Swedbank kopīgi rīkotās grantu programmas „Atspēriens” uzvarētāji, kuriem piešķirts finansējums savu biznesa ideju īstenošanai un attīstībai. Šajā „Atspērienā” kopumā tika iesniegtas 52 uzņēmējdarbības projektu idejas, no kurām izvēlētas trīspadsmit perspektīvākās, piešķirot finansējumu Ls 63 586,51 apmērā iekārtu iegādei, interneta mājas lapu izstrādei, grāmatvedības un sertifikācijas ārpakalpojumiem un citu izdevumu apmaksai.

„Grantu programma ir labs pierādījums tam, ka rīdzinieki ir uzņēmīgi un gatavi paši veidot jaunas darba vietas. Lai tas notiktu, ir nepieciešama tikai neliela palīdzība, pirmais atspēriens. Granti dod iespēju jaunajiem uzņēmējiem nostāties uz kājām un realizēt savas radošās idejas. Ceru, ka „Atspēriens” būs tikai pirmais solis uzvarējušo uzņēmumu izaugsmē un aicinu tos, kam ir uzņēmība, aktīvi izmantot šo iespēju arī turpmāk”, saka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

„Augstu vērtējam radošas un ilgtermiņā dzīvotspējīgas biznesa idejas, un darām visu, lai palīdzētu tām kļūt par labiem sasniegumiem. Novēlu visiem, kas vēl tikai domā par sava biznesa uzsākšanu, kā arī tiem, kas jau saņēmuši pirmo atspērienu savas uzņēmējdarbības idejas īstenošanai, ar plašu redzesloku skatīties uz iespējām un nekad nepadoties arvien jaunu iespēju meklējumos,” uzsver Swedbank valdes priekšsēdētājs Latvijā Māris Mančinskis.

Grantu programmas „Atspēriens” sestā konkursa ietvaros atbalstītās jauno uzņēmēju idejas un tām piešķirtā granta izlietojuma mērķis:

 • Kempinga piekabes „KULBA” – produkta sertifikācija, mājaslapas izveide, iekārtu iegāde un grāmatvedības pakalpojumi.
 • Kin leaves, dekoratīvo aizsargplēvju ražošana – iekārtu un programmatūras iegāde.
 • Atbalsta riteņi ratiņkrēsliem – iekārtu iegāde.
 • Uzņēmuma vadības web sistēma un dokumentu vadības risinājums “Asistents Bērzs” – preču zīmes reģistrēšana, iekārtu iegāde, grāmatvedības pakalpojumi, apmācības, mājaslapas izstrāde un programmēšanas darbi.
 • Actiņas pogcauruma ražošanas pakalpojumi “RIPA” – iekārtu iegāde, grāmatvedības pakalpojumi.
 • Aerofoto/ video, profesionālas aero filmēšanas un fotografēšanas pakalpojumi – iekārtu iegāde, mājaslapas izveide un grāmatvedības pakalpojumi.
 • Kūpinātava/ grils „SOL” – iekārtu iegāde, grāmatvedības un juridiskie pakalpojumi, mājaslapas izstrāde.
 • Dizaina bikses “Global warming” – programmatūras iegāde, grāmatvedības pakalpojumi, preču zīmes reģistrācija, interneta vietnes un interneta veikala izstrāde.
 • Tekstilizstrādājumi mazuļiem un viņu vecākiem “Dream Factory” – iekārtu un programmatūras iegāde.
 • Pasta serviss „Pastnieki.lv” – iekārtu iegāde, programmnodrošinājuma izstrāde, preču zīmes reģistrācija, saistīto domēnu reģistrācija un SSL sertifikāta iegāde.
 • Higiēnisko preču (tualetes papīra un papīra dvieļu) ražošana – grāmatvedības pakalpojumi un iekārtu iegāde.
 • Mazuļa attīstības personalizēta grāmata „Mazuļa kalendārgrāmata” – iekārtu iegāde, mājaslapas izveide.
 • Bērnu apģērbu ražotne „Petra.lv” – iekārtu iegāde un grāmatvedības pakalpojumi.

Rīgas domes un Swedbank kopīgi rīkotā grantu programma „Atspēriens” izveidota, lai veicinātu iedzīvotāju aktivitāti uzņēmējdarbībā un atbalstītu jauno uzņēmēju biznesa ideju realizāciju. Konkursa ietvaros iespējams saņemt finansiālu atbalstu līdz pat 8000 latu sākotnējo biznesa izmaksu segšanai. Grantu programma uzsākta 2009. gadā, un patlaban sešu konkursu ietvaros atbalstīti jau 69 uzņēmumi, piešķirot tiem finansējumu Ls 312 198,33 apmērā.

Grantu programmas „Atspēriens” aktualitātēm iespējams sekot līdzi arī sociālajā vietnē twitter – kontā @Atsperiens.

Papildu informācija:
Mārtiņš Pakalniņš,
Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta
Ekonomikas pārvaldes Investīciju un attīstības
projektu nodaļas mārketinga projektu vadītājs
Tālr. 67012874
E-pasts: Martins.Pakalnins@riga.lv

Kristīne Jakubovska,
„Swedbank” AS
Preses sekretāre
Tālr.: 67444560, 29128208
E-pasts: Kristine.Jakubovska@swedbank.lv

0 Patīk
1363 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts