Konferencē „Vesels rīdzinieks – veselā Rīgā” runās arī par pilsētas attīstību un vides sakārtošanu

Tuvākajā laikā tiks izsludināts atklāts konkurss par Augusta Deglava ielas izgāztuves rekultivācijas tehniskā projekta izstrādi, autoruzraudzību un būvdarbiem. Darbus plāno pabeigt 2015.gada janvārī. Rezultātā Rīgā būs par vienu labiekārtotu teritoriju vairāk. Par pilsētas attīstību un pilsētvides sakārtošanu runās arī 19.aprīļa veselības konferencē „Veselīgs rīdzinieks – veselā Rīgā. Sabiedrības veselība Rīgas pilsētā.”

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Vadims Jerošenko: „Likvidējot šo degradēto objektu, tiks pārtraukts tuvākās apkārtnes pazemes ūdeņu piesārņojums, uzlabota pilsētas ainava, labiekārtota teritorija kļūs veselīga, pieejama un draudzīga iedzīvotājiem. Turklāt izgāztuves rekultivācijas rezultātā atbrīvotā teritorija perspektīvā ļautu izbūvēt Lielvārdes ielas turpinājumu, attīstot šī rajona infrastruktūru.”

Kopējais apglabāto atkritumu apjoms izgāztuvē ir 1,66 milj.m3, piesārņojot gruntsūdeņus apmēram 40 ha teritorijā. Objekta rekultivācijas kopējās izmaksas ir 5 892 019 lati. Šim projektam plānots piesaistīt Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 50% no kopējās summas 2 970 357 latu apmērā. Otrā summas daļa tiks nodrošināta no Rīgas domes budžeta.

Par pilsētas attīstību un vides labiekārtošanu, kā arī par citām tēmas, kas skar sabiedrības veselības nozīmi, programmām, pasākumiem un aktivitātēm, 19.aprīlī Rīgas Kongresu namā runās konferencē „Veselīgs rīdzinieks – veselā Rīgā. Sabiedrības veselība Rīgas pilsētā.” Konference ir viena no pašvaldības veselības stratēģijas „Veselīga rīdzinieks – veselā Rīgā” aktivitātēm.

Rīgas pilsētas pašvaldības sabiedrības veselības stratēģija „Veselīgs rīdzinieks – veselā Rīga” 2012. – 2021.gadam ir izstrādāta, lai nodrošinātu galvaspilsētā mērķtiecīgu ilgtermiņa visu pašvaldības struktūru darbu iedzīvotāju veselības aprūpes pieejamībai, rīdzinieku zināšanu par veselīgu dzīvesveidu uzlabošanai, mazinot priekšlaicīgas nāves gadījumu skaitu, veidojot veselīgāku un drošāku pilsētas vidi. Šis dokuments iezīmē redzējumu, kā uzlabot Rīgas iedzīvotāju veselību, identificējot galvenās sabiedrības veselības problēmas un nosakot stratēģiskos darbības virzienus. Stratēģija ir pakārtota Rīgas attīstības stratēģijai līdz 2025.gadam un Rīgas attīstības programmai 2010. – 2013.gadam, un tā ietver darbības, kas ir pašvaldības kompetencē.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji laipni aicināti atspoguļot konferences gaitu, iepriekš piesakoties pa tālr. 29279132.

Plašāk par pašvaldības sabiedrības veselības stratēģijas „Veselīga rīdzinieks – veselā Rīgā” rīcības plāna aktivitātēm, var uzzināt interneta vietnē http://www.facebook.com/veselsridzinieks.

Informāciju sagatavoja: Sergejs Truhanovs, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators, tel. 67026231, mob. 29279132, e-pasts: sergejs.truhanovs@riga.lv

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

logo123

0 Patīk
1643 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts