Latvijas Nacionālās Bibliotēkas ēka izvirzīta investīciju izstādes „MIPIM 2015” arhitektūras darbu konkursa otrajai kārtai

Rīgas pilsēta un privātā sektora partneri jau astoto gadu piedalīsies starptautiskajā nekustamo īpašumu un investīciju forumā MIPIM-2015. Lai veicinātu pilsētas atpazīstamību un popularitāti starptautisku investoru auditorijā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka ir nominēta un izvirzīta otrajai kārtai prestižajā konkursā „MIPIM Awards 2015” nominācijā „Labākā inovatīvā zaļā ēka”.

1988. gadā iecerētā un 2014. gadā Pārdaugavā Rīgā, iepretim vecpilsētai uzceltā jaunā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka ir nozīmīgākā investīcija kultūras infrastruktūrā Latvijas valsts pastāvēšanas vēsturē, kā arī viena no lielākajām kultūras būvēm Ziemeļeiropā 21. gadsimtā. Tajā iemiesoti pasaulē atzītā latviešu izcelsmes Amerikas Savienoto Valstu arhitekta Gunāra Birkerta (1925) ideāli un skatījums uz Latviju kā Ziemeļu kultūras telpai piederīgu valsti un reprezentēti viņa projektēšanas metodes pamatprincipi – modernisma racionalitātes savienojums ar metaforismu un gaisma kā konceptuāls arhitektūras raksturlielums. Pēc būtības jaunā bibliotēka ir daudzfunkcionāls kultūras centrs iespieddarbu glabāšanai, lasītāju apkalpošanai, dažāda mēroga publisku pasākumu organizēšanai un citām atbalsta funkcijām.

„MIPIM Awards” ir starptautiski atpazīstama nekustamā īpašuma balva, kas tiek pasniegta starptautiskās nekustamā īpašuma izstādes MIPIM ietvaros Kannās Palais des Festivals jau kopš 1991.gada. Ar „MIPIM Awards” apbalvo izcilākos projektus un tā ir nenovērtējama iespēja popularizēt savu projektu pasaules mērogā. Kopš 1991 gada „MIPIM Awards” balvai ir saņemti vairāk kā 2400 pieteikumu no 88 pasaules valstīm un apbalvoti 155 projekti.

Uzņēmēji, kas ir ieinteresēti piedalīties izstādē „MIPIM 2015” kā Rīgas pilsētas partneri, tiek aicināti pieteikties Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā, nosūtot e-pastu uz adresi sabine.stelmane@riga.lv, lai saņemtu detalizētu informāciju par līdzdalības nosacījumiem.

0 Patīk
2665 Skatīts

1 komentārs

  • Arhitektūra2015. gada 10. augusts plkst. 11:01

    Nu turēsim īkšķus, lai mūsu Nacionālās Bibliotēkas prokejts ar iegūst šo godalgoto balvu.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts