Rīgas dome kopā ar partneriem piedalīsies vienā no lielākajiem un nozīmīgākiem pasaules nekustamā īpašumu gadatirgiem „MIPIM 2013”, kas no 12. līdz 15.martam norisināsies Kannās, Francijā. Rīgas stendā šogad piedalās Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, pašvaldības uzņēmumi „Rīgas pilsētbūvnieks” un „Rīgas nami”, Rīgas Brīvosta, uzņēmumi „New Europe”, „Domuss”, „RemPro”, „Latio”, „Ordo”. Rīgas stendā piedalīsies arī Liepājas dome.

Rīgas un partneru reprezentācijas mērķis ir veicināt galvaspilsētas un tajā strādājošo uzņēmumu atpazīstamību kā investīcijām pievilcīgu galamērķi, kā arī stimulēt investīciju piesaisti konkrētiem attīstības projektiem, tādejādi sekmējot saimniecisko darbību pilsētā.

Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Uldis Jansons: „Esam gandarīti, ka šogad stendā piedalās arī Liepājas dome. Šāda rakstura investīciju forumos, kā MIPIM, valsts līmenī dalība netiek atbalstīta. Tādēļ Rīga uzņemās apvienot visus intersentus, lai veicinātu Latvijas atpazīstamību kopumā. Ja būs pietiekama citu pilsētu ieinteresētība, Rīga nākotnē ir gatava apsvērt iespēju sekot Lietuvas piemēram, kur reprezentāciju organizē vairākas lielākās pilsētas kopā.

Šogad Rīgas un partneru stends MIPIM’ 2013 ir gandrīz 70 m2 liels. Katrā izstādes norises dienā paredzēts organizēt Rīgas un partneru tematiskās prezentācijas, lai ārpus jau saplānoto tikšanos grafikam dotu iespēju interesentiem uzdot jautājumus pašvaldības pārstāvjiem par attīstības procesiem pilsētā. Papildus uzmanības piesaistīšanai pēc prezentācijām sadarbībā ar uzņēmumiem „Laima”, „Air Baltic”, viesnīcām un citiem Rīgas uzņēmumiem notiks Latvijas tradicionālo saldumu un dzērienu degustācijas, kā arī nedēļas nogales tūrisma brauciena uz Rīgu izloze.

Izstāde „MIPIM 2013” šogad ir veltīta inovācijām būvniecībā un dizaina risinājumos, atjaunojamās un zaļās enerģijas izmantošanai, transporta infrastruktūras, loģistikas un sporta centru nozīmei, kā arī viesnīcu un izklaides centru attīstības perspektīvām.

Vairākkārt piedaloties starptautiskajās nekustamā īpašuma izstādēs, ir pierādījies, ka kvalitatīva pilsētas reprezentācija ir iespējama tikai sadarbībā ar uzņēmējsabiedrībām. Pašvaldības un privātā sektora sadarbība nodrošina potenciālajiem investoriem pilnvērtīgu informāciju par Rīgu un iespējām veikt ieguldījumus Latvijas galvaspilsētā. Šāda veida sadarbība nodrošina arī iespēju pašvaldībai samazināt publiskā sektora izdevumus par pilsētas reprezentāciju izstādē, savukārt uzņēmējiem nodrošina iespēju izmantot pievienoto vērtību, ko sniedz pilsētas vārds.

MIPIM tiek uzskatīta par lielāko, autoritatīvāko un reprezentablāko investīciju forumu pasaulē. Svarīgais notikums nekustamo īpašumu, arhitektūras un būvniecības jomā uz četrām dienām pulcina nopietnākos pasaules nekustamo īpašumu tirgus dalībniekus – sākot no teritoriju attīstības koncepciju izstrādātājiem līdz pat investoriem un projektu lietotājiem.

2012.gada gadatirgus kopējā platība aizņēma 18 864m2 un to apmeklēja 19 402 dalībnieki no 83 valstīm, kā arī 304 pašvaldības, 1283 attīstītāji, 6739 uzņēmumi, 4130 investori, 171 viesnīcu grupa un žurnālisti, eksperti, baņķieri, arhitekti u.c. Rīgas pašvaldības un partneru stendu apmeklēja vairāk kā 3000 izstādes apmeklētāju un uzņēmējiem notikušas vairāk kā 60 tikšanās par iespējamo sadarbību.

Papildu informācija: Pilsētas attīstības departamentā – sabine.stelmane@riga.lv, 67105456, 28696814.

0 Patīk
1453 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts