No jūnija iedzīvotājiem būs pieejams atjaunotais Grīziņkalna parks, Ziedoņdārzs un Miera dārzs

Pēc teju gadu ilgas rekonstrukcijas rīdziniekiem un pilsētas viesiem jau jūnijā būs pieejami trīs atjaunoti galvaspilsētas parki – Grīziņkalna parks, Ziedoņdārzs un Miera dārzs, kā arī rekonstruētas vairākas parku apkaimē esošās ielas.

Ar rekonstrukcijas darbu gaitā paveikto un parku gatavību uzņemt apmeklētājus trešdien iepazinās Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un pašvaldības amatpersonas. „Patlaban šajos parkos vēl palikuši atsevišķi darbi, kas jāpaveic. Tāpēc vēlos atgādināt, ka pagaidām tie ir būvlaukumi, pilnvērtīgi viss sāks darboties no 1.jūnija, kad viss tiks sakārtots.   Tad rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespējams baudīt pilnvērtīgu un drošu atpūtu Rīgas centrā, mūsdienīgā un sakoptā vidē,” norādīja Rīgas domes priekšsēdētājs.

Vēsturiskajos parkos, kas gadu gaitā bija kļuvuši nepievilcīgi un nepiemēroti atpūtai, veikta rekonstrukcija pilnā apjomā. Nomainīts celiņu segums un soliņi, kā arī veikts daudz dažādu citu uzlabojumu, piemēram, Ziedoņdārzā rekonstruēta dārznieka ēka, uzbūvēta publiskā tualete, atjaunots bradājamais baseins, no jauna izveidots bērnu rotaļu laukums, Grīziņkalnā izveidots vingrošanas laukums, suņu pastaigu laukums, bērnu rotaļu laukums un bradājamais baseins, Miera dārzā veikta sabiedriskās tualetes izbūve un izveidots multifunkcionāls laukums.

Rekonstrukcijas gaitā daudz darīts drošības uzlabošanai šajās teritorijās – parkos izvietos videonovērošanas kameras, kas tiks pieslēgtas pie Rīgas pašvaldības policijas centrāles, notiks pašvaldības policijas patrulēšana pilnā apjomā, kā arī izveidots papildu apgaismojums, sniedzot parku apmeklētājiem drošības sajūtu uzturoties tajos arī vēlākās vakara stundās.

Projekta izstrādes stadijā tika ņemta vērā arī ārvalstu pieredze vēsturisko parku atjaunošanā, kā arī radošās idejas, ko snieguši Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauku inženieru fakultātes Ainavu arhitektūras un plānošanas studiju programmas studenti. Projekta izstrādes laikā ir bijusi liela iedzīvotāju atsaucība – saņemts daudz priekšlikumu, kas liecina par šo parku nozīmību visas pilsētas, ne tikai tuvējās apkaimes mērogā.

Līdztekus parku atjaunošanai veikta četru ielu – Pļavas ielas, Zaķu ielas, Sparģeļu ielas un Lienes ielas – rekonstrukcija, kā arī apgaismojuma rekonstrukcija deviņās ielās – Terēzes ielā, Alauksta ielā, Laboratorijas ielā, Vārnu ielā, Lauku ielā, Zvaigžņu ielā, Augšielā, J.Asara ielā un Krāsotāju ielā. Darbu laikā notika ielas seguma bruģēšana un apmaļu uzlikšana, apakšzemes inženierkomunikāciju nomaiņa, zāliena veidošana, apgaismojuma atjaunošana, ceļa zīmju uzstādīšana, jaunu komunikāciju un apgaismes objektu uzstādīšana, koku zarošana, ietvju un zaļās zonas atjaunošana.

Grīziņkalna parka, Ziedoņdārza un Miera dārza, kā arī deviņu ielu un četru ielu apgaismojuma rekonstrukcijas projektu realizē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments. Projekta kopējās izmaksas ir 9,4 miljoni eiro, ierēķinot pievienotās vērtības nodokli (PVN). Pašvaldība piesaistījusi Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus 85% jeb 6,4 miljonu eiro apjomā no projekta attiecināmām izmaksām.

eraf

1 Patīk
8347 Skatīts

2 komentāri

 • Mājas lapas moderators2015. gada 18. maijs plkst. 15:06

  Parki šobrīd vēl nav nodoti ekspluatācijā, bet darba organizācija projekta teritorijai, kas saskaņota Rīgas pilsētas Būvvaldē paredz, ka ierobežotas tiek tikai aktīvās darbu zonas.
  Parkos publiski pasākumi nav ne atļauti, ne paredzēti, kamēr tie ir būvlaukums.
  „Ghetto gaumes” teritorija neiekļaujas Grīziņkalna parka rekonstruējamajā daļā un līdz ar to, tā nav būvlaukums. Jūsu minētā teritorija, kurā paredzēts publisks pasākums ir biedrības „Ghetto Games” nomāta, turklāt no pārējās teritorijas norobežota.

 • Zane2015. gada 30. maijs plkst. 14:38

  Labdien,

  Kurš ir Grīziņkalna bērnu laukumiņa projekta autors?
  Nogāze ar speciāli veidotajiem pakalniņiem un mīksto segumu ir bīstama tajā montēto virvju un to stiprinājumu dēļ. Virvju funkcionalitāte nav saprotama, un pakalniņi, skrienot pa nogazi lejā, ir slikti redzami. Vakar aiz šādas virves aizķēries puika krītot smagi sasitās, un tika aizvests ar ātro palīdzību. Protams, tas ir tikai viens atsevišķs gadījums, bet bērni nogāzi izmanto ne tikai skriešanai, bet arī braukšanai ar riteņiem, skeitbordiem un skrituļslidām. Manuprāt bērnu laukumiem būtu jābūt pārdomātākiem un daudz drošākiem.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts