Aicinām iedzīvotājus piedalīties kopīgā apkaimju apsekošanā

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments (Departaments) turpina darbu pie jaunā Rīgas teritorijas plānojuma. Lai veicinātu sabiedrības izpratni par teritorijas plānojumu un tā nozīmi pilsētas attīstībā, kā arī nodrošinātu pilnvērtīgas Rīgas iedzīvotāju iespējas piedalīties plānošanas procesā, Departaments, sadarbībā ar citām Rīgas domes struktūrvienībām un institūcijām, organizē dažādus sabiedrības līdzdalības pasākumus apkaimēs.

Laika posmā no šī gada 15.maija līdz 19.jūnijam Departamenta speciālisti kopā ar apkaimju aktīvajiem iedzīvotājiem dosies apsekot teritorijas dažādās apkaimēs, lai pārrunātu iespējamos teritoriju attīstības scenārijus. Kopumā plānoti seši braucieni, kuru laikā tiks apsekotas Šķirotavas, Imantas, Daugavgrīvas, Rītabuļļu, Vakarbuļļu, Kleistu, Mangaļsalas, Vecāķu, Vecdaugavas, Vecmīlgrāvja, Mīlgrāvja, Šampētera, Pleskodāles un Beberbeķu apkaimes. Galvenās tēmas, par kurām paredzēts diskutēt – uzņēmējdarbības teritoriju turpmākā attīstība, ūdensmalu pieejamība, to labiekārtojums un atpūtas iespējas, kultūrvēsturiskais mantojums un tā saglabāšana, publisko ārtelpu attīstība, kā arī dzīvojamās teritorijas kvalitāte un infrastruktūras nodrošinājums.

Pirmās tikšanās ar iedzīvotājiem jeb „Apkaimju gids” norisināsies 15.maijā Šķirotavas apkaimē un 22.maijā Imantas apkaimē. Visas tikšanās notiks laika posmā no plkst. 10.00 līdz 14.00. Precīzas tikšanās vietas apkaimē tiks paziņotas mājas lapā www.rdpad.lv un sociālajos tīklos Twitter un Facebook.

„Apkaimju gids” ir viens no sabiedrības līdzdalības programmas pasākumiem, kura mērķis ir sniegt iespēju rīdziniekiem līdzdarboties jaunā teritorijas plānojuma izstrādes procesā, pašvaldībai un iedzīvotājiem veicot kopīgu teritoriju apsekošanu. Uz vietas iepazīstot teritoriju specifiku, uzklausot dažādu sabiedrības grupu intereses par to turpmāko attīstību un respektējot esošās vērtības rast sabalansētu risinājumu par potenciālu teritoriju attīstību.

Līdz šim izrādītā rīdzinieku aktivitāte liecina par to, ka ir svarīgi iesaistīt iedzīvotājus jau sākotnējā plānošanas procesā, jo tas veicina ne tikai kvalitatīvāku plānošanas dokumentu izstrādi, bet arī iedzīvotāju kopības un piederības sajūtu savai apkaimei.

Pieteikšanās un papildus informācija par pasākumu „Apkaimju gids”, zvanot pa tālruni +371 67105818 vai rakstot uz e-pastu: solvita.kalvite@riga.lv

Pašvaldībai ir svarīgs iedzīvotāju redzējums, tādēļ aicinām ikvienu piedalīties kopīgā pilsētas attīstības plānu veidošanā, sniedzot arī rakstiskus priekšlikumus jaunā Rīgas teritorijas plānojuma izstrādei līdz šī gada 1.jūlijam, adresējot Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentam, Amatu ielā 4, Rīgā.

0 Patīk
6235 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts