Augsta līmeņa konferencē Rīgā spriedīs par mobilitāti un pilsētvides attīstību

Trešdien, 13. maijā,  plkst. 9.00 viesnīcā „Radisson Blu Latvija”  Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un ES budžeta komisijas (COTER) komisijas un Itālijas Lombardijas reģiona padomes priekšsēdētājs Rafaele Kataneo atklās konferenci „Integrētie risinājumi mobilitātei un pilsētvides attīstībai funkcionālo pilsētu teritorijās”.

Konference, kuru  rīko Rīgas dome  un Eiropas Savienības Reģionu komiteja,  notiks Eiropas Savienības Reģionu Komitejas Teritoriālās kohēzijas politikas un COTER divu dienu izbraukuma sēdes ietvaros. Šī sēde ir viens no būtiskākajiem pasākumiem Latvijā Eiropas prezidentūras ietvaros, kas skar tieši pašvaldību darbu.

Konference veltīta stratēģijām un instrumentiem, kuru mērķis ir uzlabot mobilitāti pilsētās un apkārtējos lauku apvidos. Konference sadalīta trīs daļās – pirmajā daļā tiks apspriesta integrēta pieeja mobilitātes plānošanai pilsētās ar mērķi izveidot tajās ilgtspējīgas transporta sistēmas, aptverot visus pilsētu funkcionālajās teritorijās vai pilsētu aglomerācijās izmantotos transporta veidus un līdzekļus un integrējot mobilitātes plānus plašākā telpiskās plānošanas un pilsētattīstības koncepcijā.

Otrajā daļā diskutēs par labās prakses piemēriem, kas liecina par novatoriskiem un rentabliem sabiedriskā transporta risinājumiem pilsētu teritorijās, tostarp par alternatīvu un videi nekaitīgu degvielu izmantošanu.

Konferences trešā daļa, kuru vadīs Eiropas Reģionu komitejas COTER viceprezidents un Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais, uzsvars tiks likts uz integrētiem pilsētattīstības risinājumiem, kuru mērķis ir paaugstināt iedzīvotāju dzīves kvalitāti, īpaši tajās pilsētu teritorijās, kuras skar gan migrācija prom no pilsētām, kā arī iedzīvotāju skaita samazināšanās un sabiedrības novecošana, tādēļ šajā daļā prezentāciju „Rīgas pilsētas izaicinājumi sarūkošās pilsētas kontekstā” sniegs Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāvis Guntars Ruskuls.

Konferencē piedalīsies pārstāvji no Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijām, Rīgas domes, Eiropas Komisijas Mobilitātes un transporta ģenerāldirektorāta, POLIS tīkla (Eiropas pilsētu un reģionu tīkls, kas izstrādā risinājumus ilgtspējīgas mobilitātes nodrošināšanai pilsētās), Eiropas Parlamenta amatpersonas un attiecīgo nozaru speciālisti.

Papildus informācija: Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Ilze Krūkle, tālr.670261066, e-pasts: ilze.krukle@riga.lv

1 Patīk
2445 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts