Oslo un Akerhūsas apgabala administrācijas pārstāvju delegācija viesojas Rīgā

2014.gada 25.septembrī Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments tikās ar Oslo (Oslo) un Akerhūsas (Akershus) apgabala (Norvēģija) administrācijas juridiskā departamenta pārstāvjiem, kas specializējas plānošanas un būvniecības jautājumos.

Vizītes ietvaros, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta speciālisti organizēja informatīvi izglītojošu semināru par Rīgas pilsētas attīstību un teritorijas plānošanu. Oslo un Akerhūsas apgabala administrācijas pārstāvji tika iepazīstināti ar plānošanas sistēmas attīstību Latvijā un Rīgas pilsētas plānošanas procesu, tostarp, ar jaunā Rīgas teritorijas plānojuma 2018.-2030.gadam izstrādes metodiku un gaitu. Norvēģijas delegācija sniedza ieskatu savas institūcijas specifikā, kā arī stāstīja par izaicinājumiem, ar kuriem nākas sastapties ikdienas plānošanas darbā. Prezentācijām sekoja pieredzes apmaiņa un diskusija par plānošanas normatīvu piemērošanu praksē Norvēģijā un Latvijā.

Oslo un Akerhūsas apgabala administrācijas darbinieki novērtēja Rīgas izvēlēto pieeju pilsētas attīstības nodrošināšanā, kas balstīta uz integrētiem daudzlīmeņu plānošanas principiem, aktīvu sabiedrības līdzdalību un visu iesaistīto pušu interešu sabalansēšanu. Pieredzes apmaiņa ar ārvalstu speciālistu delegācijām sniedz iespējas apzināt citu valstu labo praksi, kā arī pastāstīt par Rīgas pilsētas attīstību, iespējām un pilsētvides plānošanu. Ik mēnesi Pilsētas attīstības departamentu apmeklē vidēji divas līdz trīs ārvalstu speciālistu delegācijas.

Oslo un Akerhūsas apgabals ir viens no septiņiem apgabaliem Norvēģijas dienvidaustrumos, kas apvieno 1 200 000 iedzīvotājus. Apgabala lielākā pilsēta ir valsts galvaspilsēta – Oslo (Oslo) (634 463 iedzīvotāji). Pasaulē šīs apgabals atpazīstams pateicoties tādiem uzņēmumiem kā naftas urbšanas platformu būvniecības un apkalpošanas kompānija „Aker Solutions”, mobilo sakaru operators „Telenor Group”, sertifikācijas organizācija „Det Norske Veritas”, autotransporta degvielas tirgotājs „Statoil” un citiem. Šī apgabala kultūras starptautiskās atpazīstamības pamatā ir Oslo opera (Oslo Operahuset), Astrupa Fearnleja modernās mākslas muzejs (Astrup Fearnley Museet), ikgadējie starptautiskie kultūras festivāli un citi kultūras notikumi.

0 Patīk
1459 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts