Par būvniecību Rīgas pilsētā martā

2007.gada martā Rīgas pilsētas būvvaldē kopumā saskaņoti un akceptēti 320 būvprojekti, kas paredz jaunas būvniecības uzsākšanu, rekonstrukcijas, renovācijas un inženiertehnisko darbu veikšanu.

Lielākais saskaņoto un akceptēto būvprojektu un inženiertehnisko projektu skaits martā ir bija Vidzemes priekšpilsētā – 70 projekti. Zemgales priekšpilsētā saskaņoti – 68, Latgales priekšpilsētā – 64, Ziemeļu rajonā – 53, Kurzemes rajonā saskaņoti 47 būvprojekti un inženierkomunikāciju projekti.

Lielākie Būvvaldē saskaņotie un akceptētie būvprojekti martā: triju daudzstāvu daudzdzīvokļu māju jaunbūve Augusta Deglava ielā, baznīcas sociālas palīdzības centrs Akas ielā 13/2, daudzdzīvokļu dzīvojamā māja J.Asara ielā 9, ēkas jaunbūve birojiem un dzīvokļiem Kalna iela 17, daudzdzīvokļu ēka ar kafejnīcu cokolstāvā Pļavas ielā 7, dzīvojamo un sabiedrisko ēku komplekss Ulbrokas ielā, kvartāla apbūve starp Jāņa Daliņa ielu, Vesetas ielu, Jāņa Dikmaņa ielu un Grostonas ielu, daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Tālivalža ielā 15, daudzstāvu dzīvojamā māja Čakstes ielā 18, piecas rindu ēkas un divu dzīvokļu dzīvojamā ēka Makša ielā 11, daudzdzīvokļu un biroju ēka Muitas ielā 1, divas daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Uriekstes ielā 4.

Skiču stadijā saskaņotie projekti: Latvijas Nacionālā bibliotēka kvartālā starp Uzvaras ielu, Kuģu ielu, Mūkusalas ielu un Valguma ielu, sporta komplekss (ledus halle un administratīvā ēka) Ganību dambī, hipodroma un jātnieku sporta centrs Kleistu ielā, daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas un jauniešu viesnīca Augusta Deglava ielā, biroja ēkas jaunbūve Brīvības ielā 410, daudzstāvu dzīvojamā ēka Lāču ielā 7, daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas jaunbūve Līduma ielā 8 un 8a, daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka Mežakalna ielā 4, u.c. projekti.

Rīgas pilsētas būvvaldē martā saņemtas 296 apliecinājuma kartes vienkāršotas renovācijas/rekonstrukcijas darbu veikšanai, no tām 241 iesniegums saņemts no privātpersonām un 55 no juridiskām personām

Rīgas pilsētas būvinspekcija martā izsniegusi 172 būvatļaujas: Vidzemes priekšpilsētā – 33, Zemgales priekšpilsētā – 28, Ziemeļu rajonā – 20, Latgales priekšpilsētā – 17, Kurzemes rajonā – 12 un Centra rajonā – 6. Inženierbūvju ierīkošanai ir izsniegtas 56 būvatļaujas.

Martā Rīgas pilsētā ekspluatācijā pieņemti 75 būvobjekti. Lielākais ekspluatācijā pieņemto objektu skaits bija Vidzemes priekšpilsētā – 21 būvobjekts, Latgales priekšpilsētā – 20, Zemgales priekšpilsētā – 15, Ziemeļu rajonā – 9, Centra rajonā – 7, Kurzemes rajonā 3 būvobjekti. No ekspluatācijā pieņemtajiem objektiem 37 ir inženiertīkli. Martā ekspluatācijā pieņemti: daudzstāvu daudzdzīvokļu ēka Vīlipa ielā 12, Rīgas Sv. Gregora Apgaismotāja baznīca Kojusalas ielā 5, biroju ēka Jāņa Daliņa iela 15, tirdzniecības un servisa centrs Jūrkalnes ielā 100, kā arī citi būvobjekti.

Pēc šobrīd esošās informācijas par būvniecības noteikumu neievērošanu, t.i., patvaļīgas būvniecības uzsākšanu un atkāpēm no saskaņotajiem projektiem martā tika sastādīti 25 administratīvie protokoli, administratīvā komisija uzlikusi no Ls 50 līdz 4000 lielu naudas sodu.

Lielākais naudas sods Ls 4000 uzlikts par patvaļīgu būvniecības darbu veikšanu bez saskaņota būvprojekta un būvatļaujas Ventspils ielā 60/68.

Ls 3000 liels naudas sods par patvaļīgu būvniecības darbu veikšanu bez saskaņota būvprojekta, kā arī patvarīgu objekta – transformatora punkta ekspluatāciju Garciema un Liedaga ielu krustojumā.

Ls 3000 liels naudas sods uzlikts par objekta patvaļīgu ekspluatāciju K.Barona ielā 37. Tikpat liels naudas sods uzlikts par patvaļīgu būvniecības darbu veikšanu bez būvatļaujas Priedkalna ielā 2.

Ls 1500 liels naudas sods uzlikts par patvaļīgu būvniecības darbu veikšanu bez saskaņota būvprojekta un būvatļaujas Biķernieku ielā 13.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālrunis:67012916,67037924
marija.abeltina@riga.lv
dace.kirke@riga.lv

0 Patīk
1329 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts