Par būvniecību Rīgas pilsētā septembrī un oktobrī

2007.gada septembrī un oktobrī Rīgas pilsētas būvvaldē kopumā ir saskaņoti un akceptēti 749 būvprojekti, kas paredz jaunas būvniecības uzsākšanu, rekonstrukcijas, renovācijas un inženiertehnisko darbu veikšanu.

Rīgas pilsētas būvvaldē septembra un oktobra mēnešos ir saņemtas 475 apliecinājuma kartes vienkāršotas renovācijas/rekonstrukcijas darbu veikšanai. Rīgas pilsētas būvinspekcija šajos mēnešos ir izsniegusi 350 būvatļaujas un ekspluatācijā pieņēmusi 287 objektus.

Septembrī un oktobrī Rīgas pilsētas būvvaldē saskaņoti un akceptēti 749 būvprojekti. Lielākais saskaņoto un akceptēto būvprojektu un inženiertehnisko projektu skaits šajos mēnešos ir bijis Latgales priekšpilsētā – 159 projekti. Zemgales priekšpilsētā saskaņoti – 157, Vidzemes priekšpilsētā – 146 projekti, Ziemeļu rajonā – 125, Kurzemes rajonā – 107, Centra rajonā 55 būvprojekti un inženierkomunikāciju projekti.

Lielākie Būvvaldē saskaņotie un akceptētie būvprojekti septembrī un oktobrī: keramzītbetona produkcijas rūpnīca Daugavgrīvas šoseja 6, rindu māja Roņsalas ielā 1, bezpajumtnieku patversme ”Zilais Krusts” Maskavas ielā 336, daudzdzīvokļu māja Biķernieku ielā 162, daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka Nīcgales ielā, daudzdzīvokļu ēkas demontāža  Palmas ielā 2, Latvijas dzelzceļa tilta pār Daugavu Rīgā izgaismojums, daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka Čiekurkalna 3.šķērslīnija 13, biroju ēku kvartāls Dambja ielā, daudzstāvu dzīvojamā un darījumu ēka Tērbatas ielā 72,  tirdzniecības un loģistikas centrs Tīraines ielā, u.c. projekti.

Skiču stadijā saskaņotie projekti: Žaņa Lipkes memoriālais muzejs Mazā Balasta ielā 8, Biķernieku evanģēliski luteriskās draudzes nama jaunbūve un mācītāja mājas rekonstrukcija Biķernieku ielā 148, papīra iepakojuma ražošanas ēka Granīta ielā, daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamā  ēka Blaumaņa ielā 23, daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka Krišjāņa Barona ielā 89/91, tirdzniecības centrs Kurzemes prospekts 141, daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Bruņinieku ielā 91, daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Nīcgales ielā 65, tirdzniecības, biroju un dzīvojamās ēkas jaunbūve Elizabetes ielā 39, daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kvartāls Kaivas ielā, multifunkcionāls komplekss Krasta ielā, daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku komplekss Lubānas ielā, biroju un noliktavu komplekss Maskavas ielā, daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Rēzeknes ielā, u.c. projekti.

Rīgas pilsētas būvvaldē septembra un oktobra mēnešos saņemtas 475 apliecinājuma kartes vienkāršotas renovācijas/rekonstrukcijas darbu veikšanai, no tām 344 iesniegumi saņemti no privātpersonām un 131 no juridiskām personām.

Rīgas pilsētas būvinspekcija septembrī un oktobrī izsniegusi 350 būvatļaujas: Latgales priekšpilsētā – 63, Vidzemes priekšpilsētā – 55, Zemgales priekšpilsētā – 44, Ziemeļu rajonā – 36, Kurzemes rajonā – 25, Centra rajonā – 20. Inženierbūvju ierīkošanai ir izsniegtas 125 būvatļaujas.

Septembrī un augustā Rīgas pilsētā ekspluatācijā pieņemti 287 būvobjekti. Lielākais ekspluatācijā pieņemto objektu skaits bijis Vidzemes priekšpilsētā – 51, Latgales priekšpilsētā – 35, Zemgales priekšpilsētā – 29,  Ziemeļu rajonā – 25, Kurzemes rajonā – 20 un Centra rajonā 4 būvobjekti. No ekspluatācijā pieņemtajiem objektiem 123 ir inženiertīkli.

Šajos mēnešos ekspluatācijā pieņemti: daudzstāvu dzīvojamā māja Ziepniekkalna ielā 64, Dienas centrs personām ar demenci Biešu ielā 6, noliktavu komplekss ar biroju telpām jaunbūves projekts Dzirciema ielā 119 b, daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka Riekstu ielā 11, Fitinghofa nama rekonstrukcija R.Vāgnera ielā 2, plēsīgo putnu komplekss ar katlu māju Meža prospektā 1, kā arī citi būvobjekti.

Pēc šobrīd esošās informācijas par būvniecības noteikumu neievērošanu, t.i. patvaļīgas būvniecības uzsākšanu un atkāpēm no saskaņotajiem projektiem, septembra un oktobra mēnešos tika sastādīti 16 administratīvie protokoli, administratīvā komisija uzlikusi no Ls 50,00 līdz Ls 3000,00 lielu naudas sodu.

Lielākais naudas sods Ls 3000,00 uzlikts par patvaļīgi uzsāktu dzīvojamās mājas būvniecību bez akceptēta būvprojekta un saņemtas būvatļaujas Preiļu ielā 26. Tikpat liels naudas sods uzlikts par patvaļīgu telpu ekspluatāciju bez to nodošanas ekspluatācijā Mūkusalas ielā 41b.

Ls 2000,00 liels naudas sods uzlikts par patvaļīgu būvniecības darbu veikšanu Ģertrūdes ielā 65.

Ls 1000,00 liels naudas sods uzlikts par patvaļīgu telpu pārplānošanu – starpsienas izbūvi bez akceptēta būvprojekta un būvatļaujas Krāmu ielā 2.

RD Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību nodaļa,
tālr. 67012916, 67037924
marija.abeltina@riga.lv
dace.kirke@riga.lv

0 Patīk
1029 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts