Nosaukti Rīgas Krievu teātra pārbūves risinājumu ideju konkursa uzvarētāji

27.novembrī, arhitektūras ideju konkursa par Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra publiskās ārtelpas būvapjoma risinājumu žūrijas komisija ir pieņēmusi lēmumu par uzvarētājiem. No septiņiem pretendentiem par labākiem ir atzīts arhitektu biroja „ARTEKS” darbs.

„Esam gandarīti par sasniegto rezultātu un šobrīd svarīgi turpināt tehniskā projekta izstrādi, ievērojot nosprausto laika grafiku, lai 2009.gada maijā teātrī varētu sākties remontdarbi,”  saka konkursa žūrijas komisijas priekšsēdētājs un Pilsētas īpašuma un privatizācijas lietu komitejas priekšsēdētājs Andris Ameriks.

Konkursa mērķis bija saņemt pilsētbūvnieciski un arhitektoniski augstvērtīgu risinājumu projekta skices stadijā. Konkursā varēja piedalīties ne tikai sertificēti arhitekti un projektēšanas biroji, bet arī arhitektūras un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Kopā konkursam kvalificējās 7 darbi.

Jaunais teātra telpu plānojums un nepieciešamība izvietot modernas tehnoloģiskās iekārtas paredz nojaukt teātra skatuves torni virs Kalēju ielas un izbūvēt jaunu divstāvu būvapjomu esošā jumta daļā, vienlaikus atverot aizmūrētos logus fasādes otrajā stāvā un no jauna izveidojot teātra ēkas aizmugurējo daļu.

Pirmās vietas ieguvējs – arhitektu birojs “ARTEKS” ar devīzi „TT12” saņems godalgu 3 000 Ls apmērā, bet otrās vietas ieguvējs arhitekts Ilmārs Kauliņš ar devīzi „SATUP” –1 000 Ls. Žūrija piešķīra arī divas veicināšanas balvas  –  arhitektēm Ludmilai Potapovai un Laimai Baltiņai ar līdzautoriem ar devīzi „2904” un SIA „INSANE” ar devīzi „relativitāte”, katru 500 Ls apmērā.

Konkursu organizēja projektēšanas birojs SIA „Graf X”, kas ir tehniskā projekta izstrādātājs.

Konkursam iesniegto piedāvājumu vērtējumu veica žūrijas komisija, kuras priekšsēdētājs bija Pilsētas īpašuma un privatizācijas lietu komitejas priekšsēdētājs Andris Ameriks, priekšsēdētāja vietnieks – Rīgas pilsētas arhitekts Jānis Dripe, žūrijas komisijas sastāvā darbojās  – Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktors Eduards Cehovals, Īpašuma departamenta direktora p.i. Oļegs Burovs, Pilsētas attīstības departamenta Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Andis Cinis, Būvvaldes vadītāja vietniece, Arhitektūras nodaļas vadītāja Marika Treija, Būvvaldes Rīgas pilsētas kultūras pieminekļu aizsardzības nodaļas vadītājs Viesturs Brūzis, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Arhitektūras un mākslas daļas vadītājs Jānis Zilgalvis, Latvijas Arhitektu savienības pārstāvis Dainis Bērziņš un projektēšanas biroja SIA „Graf X” valdes priekšsēdētāja, arhitekte Ruta Krūzkopa.

Informāciju sagatavoja:

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību nodaļa
marija.abeltina@riga.lv, dace.kirke@riga.lv
tālr. 67012916, 67037924

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Viktors Daugmalis, tālr. 26116645

0 Patīk
1390 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts