Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, šodien tiekoties, parakstīja vienošanos par rīcības plānu Torņakalna teritorijas attīstīšanai.

Rīcības plānā konkretizētas Rīgas domes un Latvijas Universitātes (LU) turpmākās sadarbības jomas Torņakalna teritorijas attīstīšanā. Tajā ir sadaļa par infrastruktūras objektu sakārtošanu, jo saskaņā ar Torņakalna administratīvā centra teritorijas detālplānojumu, šeit ir nepieciešams izbūvēt ielu, ierīkot divus energoapgādes transformatora punktus, nodrošināt kanalizācijas un ūdensapgādes, un citu komunikāciju pieslēguma iespējas.

Tikšanās laikā Rīgas domes priekšsēdētājs arī apliecināja Rīgas domes gatavību ierīkot jaunus veloceliņus uz LU kompleksu Torņakalnā, kā arī savienot ar tiem šo kompleksu un Rīgas Tehniskās universitātes studentu pilsētiņu Ķīpsalā. N.Ušakovs arī uzdos SIA „Rīgas satiksme” līdz 2014. gadam pārskatīt savu maršrutu tīklu, pielāgojot to Torņakalna attīstībai. Pašvaldība arī uzņemsies LU kompleksa apkārtnes labiekārtošanu.

Rīcības plānā paredzēta sadarbība arī Torņakalna sporta kompleksa izveidē, jo Latvijas Universitātes studentu vidū sports ir ļoti populārs, ir izveidotas studentu komandas, kas startē nacionālajos čempionātos un sadarbojas ar sporta skolām un jauniešu klubiem.

Torņakalnā atradīsies arī Rīgas Zinātnes un tehnoloģiju parks, tā izveidē Rīgas dome sadarbosies gan ar Latvijas Universitāti, gan Rīgas Tehnisko universitāti.

Pārceļot LU Bioloģijas fakultāti uz Torņakalna Dabaszinātņu akadēmisko centru, fakultātes pašreizējās telpās Kronvalda bulvārī 4 a varēs izveidot modernu Nacionālo dabas un tehnoloģiju vēstures muzeju. Apvienojot ar dabas un tehnoloģiju vēsturi saistītās ekspozīcijas vienuviet, tiktu radīts papildus impulss zinātnes popularizēšanai Latvijā.

Papildinformācija: Anna Kononova, tālr.: 29213451

Informāciju sagatavoja: Dzintra Āboliņa, tālr.: 26554446

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

0 Patīk
1211 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts