Pie Dzelzceļa tilta atrasts nesprādzis lādiņš; satiksme Krasta ielā atjaunota

Celtnieki, veicot rakšanas darbus, pie Dzelzceļa tilta atraduši nesprāgušu lādiņu, un notikuma vietā strādāja Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas vienība, stāstīja Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Tā kā sprādzienbīstamais priekšmets, veicot rakšanas darbus, bija iegāzies ūdenī, tika izsaukta Militārās policijas meklēšanas vada ūdenslīdēju komanda, kas bīstamo priekšmetu veiksmīgi izcēla no ūdens.

Vienība, ierodoties notikumu vietā, noskaidroja, ka atrastais priekšmets ir īpaši bīstams Pirmā pasaules kara 100 milimetru artilērijas lādiņš.

Saistībā ar celtnieku atklājumu uz brīdi drošības apsvērumu nolūkos uz divdesmit minūtēm tika slēgta Krasta iela, taču pašlaik satiksme ir atjaunota, Db.lv informēja Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Lādiņu Militārās policijas pavadībā pārveda uz Cekuli, kur bijušo munīcijas noliktavu teritorijā neilgi pēc plkst.14 tika iznīcināts.

Nacionālie bruņotie spēki lūdz iedzīvotājus būt uzmanīgiem un atrastos sprādzienbīstamos priekšmetus neaiztikt. Vieta, kurā lādiņi atrasti, iespēju robežās jānožogo, jāiezīmē un par atradumu jāziņo tuvākajā Valsts policijas nodaļā vai zvanot uz tālruņa numuru 112. Pēc informācijas saņemšanas uz notikuma vietu dosies NMN speciālisti, kuri atrastos priekšmetus neitralizēs.

Pērn bruņotie spēki neitralizēja 7063 sprādzienbīstamus priekšmetus un 9681 dažāda kalibra strēlnieku munīcijas vienību, bet jūrā – 40 sprādzienbīstamus priekšmetus.

Būvdarbi, kuru teritorijā piektdien tika atrasts artilērijas lādīņš, tiek veikti Spīķeru kvartālā un Daugavas krastmalas rekonstrukcijas ietvaros. Projekta «Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielu kvartāla degradētās teritorijas revitalizācijas» mērķis ir mērķis ir nodrošināt degradētās teritorijas kvartāla starp Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielām, kā arī 1,3 kilometrus garā krastmalas posma revitalizāciju, pārvēršot to par iedzīvotājiem un tūristiem publiski pieejamu kultūras, izglītības un atpūtas telpu. Līdz 2013. gada aprīlim plānots nojaukt pagaidu un teritoriju degradējošās ēkas un nožogojumus, apzaļumot teritoriju, nobruģēt ietves un riteņbraucēju celiņu, izbūvēt žogu, soliņus, atkritumu urnas, kā arī uzstādīt apgaismojumu, atjaunojot gājēju tuneli un tuneļa kāpnes aprīkojot ar estakādi, izveidot drošu un ērtu pieeju Daugavas krastmalai. Papildus gājēju promenādei un veloceliņam paredzēts izveidot aktīvo skrituļotāju atpūtas zonu. Krasta ielā un gar Daugavas krastu tiks uzstādītas jaunas norobežojošās tērauda margas, remontēta esošā norobežojošā Krasta ielas siena, veikts Daugavas krasta aizsargdambja akmens daļu remonts u.c., skaidro Rīgas pilsētas Attīstības departaments.

Projekta kopējais finansējums 4,91 milj. latu. Personu apvienības Merks- Saldus ceļinieks būvniecības līguma kopējā summa ir 4 540 052 latu, bet Eiropa Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums – 2 550 000 latu, un Rīgas domes līdzfinansējums – 2 360 000 latu.

 

0 Patīk
1655 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts