Projektam par Lienes un Sparģeļu ielu rekonstrukciju atzinība konkursā “Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2016”

Ceturtdien, 2016.gada 22.septembrī  noslēdzās konkurss “Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2016”. Atzinību nominācijā “Publiskā ārtelpa 2016 Latvijā” saņēma projekts par Sparģeļu un Lienes ielu un apgaismojuma rekonstrukciju Rīgā.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Projektu vadības pārvaldes vadītāja Oksana Dumpe:

Pēdējos gados veiktās investīcijas Grīziņkalna ielās, parkos, to labiekārtošanā u.tml., viennozīmīgi devušas pozitīvu signālu visai apkaimei- palielinājies ne tikai parku apmeklētāju skaits, bet pozitīvas indikācijas novērojamas arī no namīpašniekiem, kas arī pakāpeniski sakārto namus un pieguļošās teritorijas. Esam gandarīti, ka projektu novērtējuši arī būvniecības nozares eksperti,  piešķirot apbalvojumu konkursa ietvaros.”

Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansētais projekts par vairāku Grīziņkalna ielu un tām pieguļošo teritoriju rekonstrukciju noslēdzās pērn. Veikta četru ielu – Pļavas, Zaķu, Sparģeļu un Lienes– rekonstrukcija, kā arī apgaismojuma pārbūve deviņās ielās – Terēzes, Alauksta, Laboratorijas, Vārnu, Lauku, Zvaigžņu i, Augšielā, J.Asara un Krāsotāju ielās. Tāpat realizēta Grīziņkalna parka, Ziedoņdārza un Miera dārza revitalizācija. Kopumā pēdējos gados Grīziņkalna apkaimes teritorijas labiekārtošanā ieguldīti ap 10 miljoniem eiro.

Konkursu “Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2016” organizē Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padome, žurnāli “Latvijas Architektūra“, “Latvijas Būvniecība“ u.c.. Tā mērķis ir meklēt un izcelt objektus, kuru vērtība izpaužas ekonomiskos ekspluatācijas izdevumos, pietiekamā gaisa apmaiņas daudzumā un draudzīgumā videi un cilvēkam, ko nosaka kvalitatīvu materiālu izmantojums. Konkursa devīze – ilgtspējīgs=pārdomāts=pamatots.

0 Patīk
1815 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts