Rīgā pulcēsies Eiropas lielo pilsētu pārstāvji

Lai diskutētu par galvaspilsētu metropoļu attīstību, 2016.gada 5.-7.oktobrī Rīgā pulcēsies Eiropas lielo pilsētu sadarbības tīkla jeb EUROCITIES (turpmāk- EUROCITIES) pārstāvji. Pašvaldību vadošās amatpersonas un eksperti no dažādām Eiropas valstīm dalīsies pieredzē par sadarbību ar apkārtējām pašvaldībām, kā arī diskutēs par Rīgas metropoles  areāla* attīstības perspektīvām.

Trešdien, 5.oktobrī  klātesošie diskutēs par Rīgas metropoles areāla potenciālu, kā arī iepazīsies ar kaimiņvalstu galvaspilsētu – Varšavas, Viļņas, Tallinas piemēriem. Savukārt ceturtdien, 2016.gada 6.oktobrī EUROCITIES pārstāvji piedalīsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Rīgas domes kopīgi organizētajā konferencē “Konkurētspēja caur sadarbību: jauni stratēģiskie un pārvaldes risinājumi Rīgas metropoles areāla pašvaldībām“.  Bet piektdien, 7.oktobrī EUROCITIES pārstāvji pieredzes apmaiņas vizītē apmeklēs Ķekavas novada pašvaldību.

EUROCITIES ir Eiropas lielo pilsētu sadarbības tīkls, līdzdarbojas 140 pilsētas no 30 dažādām valstīm, lai risinātu un apmainītos ar informāciju par dažādiem pilsētām nozīmīgiem jautājumiem. Rīga ir EUROCITIES dalībniece jau kopš 2002.gada.

*Metropoles areāls (saukts arī par metropoli) ir galvenā pilsēta kopā ar tās aptverošajām piepilsētām un tuvējām pilsētām un ciematiem, kur galvenās pilsētas uzdevums ir ietekmēt ekonomisko un sociālo potenciālu 

0 Patīk
1410 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts